Aranżacja mieszkania wiąże się ze sporym wysiłkiem. Ten trud jednak się opłaca – efekty działań cieszą oko przez długie lata. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy decydujemy się na styl klasyczny. Daje on dużo możliwości. Jednak i takie aranżacje potrzebują przemyślanej koncepcji. Zdecydowanie najwięcej uwagi przy zakupie wymagają meble do salonu.

Meble do salonu to pojęcie bardzo szerokie. W tej grupie znajdują się komplety wypoczynkowe, złożone z sof, narożników lub kanap, foteli i puf. Będą także stoły i krzesła oraz stoliki boczne, zwane kawowymi. W salonie mogą znaleźć się ławy. Nie brakuje także szafek pod sprzęt RTV. Jest zatem sporym wyzwaniem dobór ich wszystkich.

Styl klasyczny we wnętrzach

Klasyczne wystroje wnętrz nie wychodzą z mody. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach nic w tej kwestii się nie zmieni. Decydując się na klasyczną aranżację salonu, powinniśmy sięgać po meble o eleganckim wyglądzie. Uspokajamy – elegancja nie zawsze musi oznaczać że wnętrze będzie nader poważne i przytłaczające.

Eleganckie meble do salonu muszą być wysmakowane. W takich aranżacjach dąży się do uzyskania symetrii i równowagi. Nie może tu być mowy o przypadku. Klasyczne salony najlepiej wyglądają “ubrane” w stonowane kolory: brązy, beże, biele, odcienie kremowego i szarego. Jest też przyzwolenie na dodatki w barwach zieleni i błękitu.

Po jakie meble sięgnąć?

Wybierając meble do salonu, sięgaj po takie, które wykonano ze szlachetnych materiałów. W przypadku stołu i krzeseł będzie to drewno. W klasycznie zaaranżowanych wnętrzach sprawdzą się także stoły z marmurowymi blatami. Będą one sprawiały wrażenie nieco monumentalnych, ale przez to solidnych i stabilnych.

Wyjątkowy charakter pomieszczenia podkreślisz, sięgając po sofę z obiciem ze skóry. To właśnie ten materiał najbardziej pasuje do klasycznych aranżacji. Meble skórzane są eleganckie i pełne klasy. Wybierając meble do salonu urządzonego w stylu klasycznym, postaw na naturalne, wytrzymałe materiały. Mamy takie na Meble.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here