Ostatnio w dziedzinie medycyny estetycznej postęp dokonuje się bardzo szybko. Widać to choćby w zabiegach przeszczepu włosów, gdzie pojawiają się nowości takie jak Smart Graft.

Przeszczep włosów to zabieg stosunkowo nowy. Jeszcze do niedawna wyglądał on inaczej niż dziś. Od pacjenta pobierano wówczas kawałki skóry z mieszkami włosowymi z miejsc, w których włosy jeszcze rosły, a następnie umieszczano je w nowym miejscu. Była to bolesna, trwająca wiele godzin procedura. Często zdarzało się, że po zabiegu pozostawały na głowie liczne blizny. Poza tym nie wszystkie włosy się przyjmowały. Później eksperymentowano jeszcze z różnymi wariacjami tej metody. Jednak zazwyczaj po zabiegu pozostawał ten sam problem: przeszczepione włosy wyglądały mało naturalnie i sprawiały wrażenie rosnących „od linijki”.

Mikroprzeszczepy włosów

W latach 90. zaczęły upowszechniać się mikroprzeszczepy włosów. W tej technice pobierano już pojedyncze mieszki włosowe, co pozwalało uzyskać bardziej naturalny efekt i minimalizowało ryzyko powstania blizn. Dziś stosuje się jeszcze bardziej udoskonalone metody tego typu, takie jak Smart Graft. Cena zabiegu nie jest jednak wyższa niż kiedyś z uwagi na upowszechnianie się tych technologii i większą elastyczność – można pobrać już pojedynczy mieszek włosowy, a klient płaci za realną ilość włosowych mieszków. W czasie sesji pobiera się ich nawet tysiące, dzięki czemu efekt odpowiada naturalnemu.

Efekty zabiegu Smart Graft

Jak podkreśla personel warszawskiej Kliniki Miracki, na pełne efekty Smart Graft trzeba poczekać, ale za to można mieć pewność, że będą one długotrwałe i satysfakcjonujące.

 • Tuż po zabiegu nie widać zmian
     
 • po 2-3 miesiącach zaczną rosnąć pierwsze włosy
     
 • od tej pory co kilka tygodni będą rosły kolejne włosy, tak jak w przypadku naturalnych, które rosną w     różnym tempie
     
 • pełny efekt będzie widać po ok. 12-14 miesiącach, gdy pojawia się już wszystkie włosy

Gdy na efekty trzeba czekać nawet ponad rok, ważne jest zaufanie do personelu i gabinetu wykonującego zabieg. W przeciwnym razie pacjent może się rozczarować, gdy po roku nie zauważy efektów, a po gabinecie nie będzie już śladu. Dlatego warto decydować się na tą procedurę tylko w sprawdzonych miejscach, które od lat wykonują tego typu procedury.

Przeciwwskazania do zabiegu Smart Graft

Opinie o Smart Graft są bardzo korzystne, bo zabieg pozwala uzyskać naturalnie wyglądające włosy na całe życie. Tylko nieliczni nie będą mogli z niego skorzystać:

 • osoby z aktywną infekcją skóry głowy
     
 • chorzy na łuszczycę
     
 • cierpiący na łysienie plackowate
     
 • osoby zmagające się z przedwczesnym łysieniem     androgenowym
     
 • cierpiący na zaburzenia krążenia lub krzepliwości krwi
     
 • osoby o złym ogólnym stanie zdrowia
     
 • ci, którzy są uzależnieni od alkoholu czy innych substancji psychoaktywnych – przed zabiegiem lepiej przez ok. tydzień nie pić; lepiej też nie palić papierosów w dniach poprzedzających zabieg.

Przeszczep włosów Smart Graft nie tylko na… włosy

Choć wydawałoby się, że nazwa zabiegu przeszczepiania włosów wyjaśnia wszystko odnośnie jego zastosowania, w rzeczywistości jest nieco inaczej. Szczególnie obecnie, gdy gęste i równe brwi stały się bardzo modne, Okazuje się, że można je uzyskać również dzięki przeszczepowi. Ponieważ przeszczepiane są pojedyncze mieszki włosowe, brwiom można za pomocą takiego przeszczepu nadać dowolny kształt. Dotyczy to też np. brody czy wąsów. Co ważne, w ten sposób można przeszczepić włosy również na miejsce blizny, a więc np. tam, gdzie widać efekty niefachowych poprzednich przeszczepów włosów. To też sposób na zagęszczenie włosów, a nie tylko likwidację zakoli czy łysiny. Jak widać, obok innych zalet można wymienić również wszechstronność. Aby zapytać o cenę przeszczepu włosów Smart Graft i pozostałe szczegóły, sprawdź: www.klinikamiracki.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here