Można mieszkać jak w luksusowym hotelu i mieć pełny widok na zewnętrzny krajobraz, jeśli wybierze się drzwi tarasowe przesuwne, których szerokość skrzydła może osiągać nawet 3 metry!

Wyjście na taras może być na prawdę imponujące, a przestrzeń komunikacyjna, jaką można osiągnąć takim wyborem otworzy wnętrze domu na zieleń ogrodu.

Drzwi tarasowe przesuwne – nowoczesne, a jednak tradycyjne

Drzwi tarasowe przesuwne są produktem, który wyróżni dom nowoczesnością, ale jednocześnie nie stanowią zagadki, która może budzić wątpliwości w wyborze. Rama oszklenia produkowana jest z tradycyjnych materiałów, takich jak drewno, aluminium lub PCV. Decyzja o konkretnym surowcu dyktuje za sobą cenę, jaką trzeba zapłacić za finalny produkt, ale każda propozycja ma swoje zalety.

Drzwi przesuwne z PCV – luksus czy jednak kicz?

Można zbudować luksusowy wizerunek budynku, dzięki najtańszym z dostępnych drzwi przesuwnych – wykonanym z PCV. Nie trzeba obawiać się, że dom straci na jakości, ponieważ obecne propozycje producentów potrafią zaskoczyć ofertą „plastików”, które wiernie odwzorowują fakturą drewna lub modernistycznym kolorem, na przykład antracytu. Tym sposobem drzwi przesuwne, za które zapłaciło się mniej, w stosunku do ich droższych odpowiedników, wcale nie muszą tego zdradzać.

Drzwi tarasowe przesuwne, które przełamują schematy

Rynek okienny przyzwyczaił już inwestorów do popularności tradycyjnych drzwi otwieranych, dlatego propozycja sprzedawców, dotycząca drzwi przesuwnych, często spotyka się z prośbą o przemyślenie tematu.

Tymczasem drzwi przesuwne potrafią skutecznie bronić swojej wyższości w codziennych detalach. Jakich na przykład?

– Otwarcie tradycyjnych drzwi skrzydłowych wiąże się z każdorazowym odsuwaniem firanki, celem wyjścia na zewnątrz;

– Drzwi otwierane po otwarciu zawsze zajmują sporą przestrzeń wewnątrz pomieszczenia (im szersze skrzydło, tym więcej zajmuje miejsca);

– Drzwi tradycyjne „lubią” trzaskać na skutek przeciągów;

Największą zaletą drzwi przesuwnych jest światło, które wpuszczają do środka pomieszczenia. Duże możliwości przeszklenia (do 3 metrów) dają szansę na maksymalne doświetlenie pomieszczenia, dzięki czemu w salonie żyje i funkcjonuje się wygodnie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here