Każda z nas doskonale wie, jakie to jest przyjemne uczucie pewności siebie po założeniu ulubionych obcasów. Natomiast nie jest tajemnicą, że buty szpilki nie są najwygodniejszymi butami. Oprócz tego ostatnio bardzo często można usłyszeć, że noszenie obcasów może nie tylko szkodzić naszemu samopoczuciu, a nawet powodować niektóre schorzenia. Ponieważ jak zakładamy wysokie obcasy, nasza stopa przestaje działać prawidłowo, a to z kolei może spowodować dysfunkcję jakiejkolwiek części ciała. Zmienia się także środek ciężkości, a ciało musi w tym przypadku dostosowywać się do nowego modelu ruchu. Może to prowadzić do zaburzenia postawy i występowania nierównowagi mięśni. Ale większość kobiet raczej nie zrezygnuje z tego powodu ze swojego ulubionego rodzaju butów.
1. Noszenie codziennie wysokich obcasów jest zdecydowanie złe dla postawy.
Kiedy je nosimy, aby zrobić krok, musimy podnieść nogi wyżej niż zwykle. Ciało jest w tak niewygodnych warunkach, że aby nie stracić równowagi, pochyla się do przodu, pochylając w tym samym czasie plecy. Może to prowadzić do ciągłych bólów w plecach lub w najgorszym przypadku nawet w rwę kulszową.
2. Powięź stopy, ścięgno Achillesa i cała goleń powinny działać jak gumka-rozciągać się, gromadzić energię, gdy robimy krok, a następnie zmniejszać, uwalniając energię, gdy cofamy. Więc długotrwałe noszenie obcasów prowadzi do zaburzenia ruchu mięśni.
3. Chodząc na obcasach na nierównej powierzchni, możemy lekko spowodować zwichnięcie nogi.
4. Ponadto, częste wyjścia w świat na obcasach może spowodować deformacje kości kciuka lub pięty.
Jak w takim przypadku pozostać „na wysokości”, nie szkodząc zdrowiu?
Przede wszystkim, należy wybierać buty o odpowiednim rozmiarze. Jeśli jest większy, stopa będzie ślizgać się, ale jeśli jest mniejszy, może prowadzić do deformacji stopy i palców. Najważniejsze, żeby stopa była ułożona wygodnie. Lepiej wybierać buty, mające gładki kąt nachylenia pięty. To pozwoli zmniejszyć obciążenie pleców. Wybrane buty powinny być dobrej jakości, mieć dobre wkładki i solidny supinator.
Warto zawsze wypróbować nowości. Kiedy zamierzamy się założyć buty na cały dzień, trzeba wcześniej je wypróbować na przykład w domu, zwłaszcza jeśli obcasy są bardzo wysokie.
Trzeba dawać stopom czas na odpoczynek w ciągu dnia. Po całym dniu spędzonym na szpilkach nogi wymagają 10-minutowego masażu i ciepłej kąpieli. Do kąpieli można dodać sól morską i pachnące olejki eteryczne. To nie tylko złagodzi stres, ale także normalizuje przepływ krwi. Po zabiegu można nałożyć krem ​​chłodząco-łagodzący. Jeśli czujemy ostry ból w nogach, lepiej zrobić nie ciepłą, a zimną kąpiel.
Staraj się czasem chodzić boso! Jest to nie tylko korzystne dla zdrowia, ale także bardzo przyjemnie-poczuć soczystą miękką trawę pod stopami lub ciepły piasek! A nawet futrzany dywan czy gładki drewniany parkiet.
Jest jeszcze inny świetny pomysł, który został zapożyczony z chińskiej kultury. W Chinach pary każdego dnia robią sobie nawzajem masaż stóp. Nazywa się to bardzo romantycznie – „szczęście stóp”. Po pracowitym dniu na wysokich obcasach poproś swojego kochanka, aby dał ci trochę radości dla stóp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here