Nic tak nie dodaje kobiecie urody, jak pięknie podkreślona naturalna oprawa oczu. Gęste, regularne brwi oraz długie, ciemne i mocno podkreślone rzęsy wystarczą, by uzyskać efekt świeżego spojrzenia nawet po nieprzespanej nocy. Producenci kosmetyków mają w swojej coraz szerszej ofercie wiele produktów pozwalających w szybki sposób uzyskać efekt jak spod ręki profesjonalnej wizażystki. Dla osób chcących pójść krok dalej i zapewnić sobie perfekcyjny wygląd brwi bez tracenia czasu każdego poranka, idealnym rozwiązaniem jest makijaż permanentny.

Czym jest i na czym polega makijaż permanentny?

Jest to rodzaj makijażu trwałego wykonywanego w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu i bezpiecznych dla zdrowia preparatów. Polega on na wprowadzeniu barwnika pod skórę, trwale ją barwiąc. Ten rodzaj tatuażu ma imitować brakujące włoski w okolicy brwi, nadając im pożądany kształt, gęstość oraz kolor. Makijaż permanentny to obecnie jedna z najpopularniejszych usług kosmetycznych, która ma wiele fanek.

Najpopularniejsze techniki makijażu permanentnego to technika włoskowa, microblading oraz technika ombre brows. Technika włoskowa ma za zadanie wyrysowanie na skórze pojedynczych włosków, maskujących powstałe ubytki. Jest to metoda dająca piękny, naturalny efekt, niestety nieodpowiednia dla każdego typu skóry. W technika microbladingu wykorzystywane są specjalne igły oraz przeznaczone do nich pigmentów. Również ta metoda nie sprawdzi się u każdej klientki, odradza się ją osobom o cerze tłustej i naczynkowej. Największą popularnością wśród klientek cieszy się ostatnia technika – ombre. W jej przypadku na skórze nie są malowane pojedyncze włoski, a nakładane malutkie kropeczki o różnym natężeniu koloru, które nakładane jeden obok drugiego dają piękny efekt naturalnej, lekko cieniowanej brwi.

Dlaczego metoda ombre jest taka popularna? Przede wszystkim, jest ona polecana do każdego rodzaju skóry. Zwłaszcza osoby ze skórą dojrzałą, z rozszerzonymi porami oraz widocznymi naczynkami krwionośnymi są z niej zadowolone. Metoda ta jest dla nich najmniej inwazyjna a skóra po takich zabiegu najszybciej się goi, ponieważ jej uszkodzenia są tylko powierzchowne. Metoda ta dobrze sprawdza się w poprawkach makijażu permanentnego, ponieważ nie niszczy już uszkodzonej skóry, a jedynie lekko ją zadrapuje.

Technika ta jest również najłatwiejsza w wykonaniu, przez co w jej przypadku dochodzi do niewielu błędów oraz klientkom najłatwiej znaleźć salon, który taki makijaż wykonuje. Przed umówieniem wizyty zalecane jest odwiedzenie strony internetowej salonu i zapoznanie się z ich szczegółową ofertą oraz na zamieszczonych tam zdjęciach wykonanych makijaży ocenić, czy jest to efekt, jaki chcemy uzyskać u siebie. Tam też poznamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania o gojenie skóry czy jej pielęgnację. O takich szczegółach oraz odpowiedziach na najczęściej zadawane pytania poczytać można na stronie wrosinski.pl/zabiegi/makijaz-permanentny/. Poznanie jak najwięcej informacji u sprawdzonego źródła, jeszcze przed wizytą w salonie, pozwoli się odprężyć i upewnić, że wybrana technika jest dla nas najlepsza. Jeśli na stronie internetowej salonu nie uzyskaliśmy wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, warto skontaktować się osobiście z osobą wykonującą makijaż lub przygotować sobie pytania, które zadamy jeszcze przed zabiegiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here