Każdy z nas chce wyglądać modnie, podobać się innym, odznaczać się dobrym stylem i gustem w różnych dziedzinach. Pierwszym czynnikiem, na który zwracają uwagę osoby, z którymi wchodzimy w interakcję jest – sprawiedliwie, bądź nie – nasz wygląd. Dobrze skrojone, eleganckie garnitury u panów, czy gustowne dodatki w postaci eleganckich broszek u pań, są czymś co może przyciągnąć uwagę potencjalnego rozmówcy.
Warto jednak zwrócić uwagę, że znaczącym elementem naszego ubioru jest obuwie. Zdecydowanie niekorzystnie będzie wyglądał przystojny mężczyzna, czy szykowna dama w butach, które są źle dobrane, zniszczone lub brudne. Warto zwrócić uwagę na ten element naszego codziennego stroju.
Sklep z butami znajdziemy w każdym centrum handlowym, ale możemy także odwiedzić lokalne, prywatne saloniki z obuwiem prowadzone przez drobnych przedsiębiorców. Tego typu miejsce znajdziemy więc także w miastach, które nie posiadają sklepów wielkopowierzchniowych.
Sklep z butami umiejscowiony w centrum handlowym może oznaczać firmowy salon danego producenta lub sieciówkę. Zastanówmy się chwilę nad jednym i drugim. Sklepy konkretnej marki najczęściej odznaczają się obsługą nastawioną na indywidualną sprzedaż. Znaczy to tyle, że wchodząc tam możemy oczekiwać, że sprzedawca posiada określoną wiedzę, na temat tego z czego wykonane jest obuwie, czy są aktualnie jakieś promocje lub programy lojalnościowe, jak wygląda kwestia gwarancji lub sposobu pielęgnacji określonego typu materiału. Krótko mówiąc, sprzedawca powinien zrobić wszystko by zaspokoić naszą ciekawość w kwestii zakupu, zbadać nasze potrzeby i umieć doradzić konkretny model buta.
Sklep, który jest sieciówką nastawiony jest na nieco bardziej masowy rodzaj sprzedaży. Pracownicy, również powinni posiadać podstawową wiedzę z dziedziny użytych przy produkcji materiałów, jednak w takich miejscach najczęściej to klient pierwszy wychodzi z inicjatywą i decyduje się na zadanie pytania, a nie sprzedawca. Sklep z butami będący sieciówką najczęściej ma dość dużą powierzchnie, pracownicy więc muszą być w nim nieco bardziej wielozadaniowi.
Prywatne sklepy umiejscowione w dowolnym miejscu w mieście są tak różne, jak różne są charaktery ich właścicieli. Nie są to jednak duże obiekty, możemy w nich znaleźć rozmaite marki obuwia, zarówno te znane jak i takie, o których nigdy nie słyszeliśmy. Tak jak w pozostałych miejscach sprzedawca powinien posiadać podstawową wiedzę o posiadanym towarze.
Sklep z butami to miejsce, w którym poza ciekawym i przystępnym cenowo asortymentem liczy się również wystrój i dodatki. Nikt nie będzie czuł się dobrze w salonie, w którym nie będzie porządnego lustra, w którym wygodnie i najlepiej również z oddali obejrzymy jak but wygląda na naszej nodze. Ważne są także odpowiednie siedziska, aby nie musieć mierzyć obuwia bezpośrednio na podłodze, klient w salonie ma się po prostu czuć komfortowo i swobodnie. Nie zapominajmy też o łyżce do butów, która powinna być dostępna w kilku miejscach na sklepie. Warto także zwrócić uwagę by każdy but był odpowiednio zabezpieczony przed kradzieżą i ometkowany z informacją o cenie i producencie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here