Obecnie można zdecydować się na rozmaite rolety zewnętrzne. Są one natomiast coraz bardziej popularne. Dlaczego? Choćby ze względu na takie aspekty, że przydają się generalnie przez cały rok kalendarzowy. Eliminują problem związany z nadmiarem słońca czy utratą ciepła z pomieszczenia itp. Podnoszą poziom naszej prywatności, korzystnie wpływają na walory estetyczne oraz kwestie związane z bezpieczeństwem… Jakie elementy tego typu są aktualnie zatem najczęściej wybierane?

Rolety natynkowe

Warto od razu wspomnieć, że takie akcesoria są określane w literaturze również jako elewacyjne. Czym się charakteryzują? To między innymi obudowa aluminiowa z pokrywą rewizyjną, która została umieszczona od przodu kasety. W jaki sposób może być zaś zamocowana skrzynka? Na kilka różnych sposobów. Między innymi fachowcy instalują tego typu elementy na murze – tym samym nie ma żadnej ingerencji w światło okna. Ewentualnie można również zamontować skrzynkę we wnęce okiennej. Rolety natynkowe bardzo dobrze wywiązują się ze swojego najważniejszego zadania. Poza tym są uniwersalne. Można bowiem je zastosować tak naprawdę na dowolnym etapie budowy nieruchomości. Cechują się dużą wytrzymałością oraz niezwykłą funkcjonalnością.

Rolety naokienne

Często wybierane są także rolety tego typu. Akcesoria naokienne – określane również jako nakładane albo nadstawne – mogą być zastosowane w przypadku nowych lub nieco starszych nieruchomości. Czym jeszcze charakteryzują się tego typu akcesoria? Są wyposażone w skrzynki z PVC. Pokrywa rewizyjna jest zaś umieszczona albo od tyłu, albo od dołu. W jaki sposób następuje montaż? Skrzynki są instalowane we wnęce razem z oknem. Warto o tym pamiętać.

Przeczytaj także: Jak wybrać roletę okienną – praktyczne porady

Rolety podtynkowe

Co jeszcze może być swobodnie kupione? Sklepy internetowe albo stacjonarne z tym asortymentem bardzo często sprzedają również rolety podtynkowe. Takie akcesoria posiadają obudowę wykonaną z aluminium. Pokrywa rewizyjna jest umieszczona od dołu skrzynki rolety. Należy zauważyć, że takie właśnie elementy są wybierane już w trakcie projektowania nowej nieruchomości. Cechą charakterystyczną tych akcesoriów jest fakt, że bardzo mocno przylegają do okien. Dlaczego jest to ważne? To poprawia bowiem bilans energetyczny w obrębie konkretnego pomieszczenia. Czym jeszcze charakteryzują się rolety podtynkowe? Ludzie doceniają, że są niezwykle eleganckie. Skrzynki w ogóle nie są bowiem widoczne. To powoduje, że całość prezentuje się naprawdę wyjątkowo okazale.

Artykuł powstał przy współpracy ekspertów firmy SURMA Systemy Osłon (https://www.systemysurma.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here