Kwas migdałowy jest to rodzaj kwasu, który jest zaliczany grupy kwasów owocowych AHA. Zdobył popularność, głównie ze względu na swoje cudowne właściwości. Jest to produkt, który znakomicie wpływa na kondycję skóry i likwiduje jej niedoskonałości.

Kwas migdałowy – podstawowe informacje

Kwas migdałowy pochodzi z grupy kwasów AHA. Ten rodzaj kwasów występuję naturalnie w przyrodzie. Kwas migdałowy jest jednym z najczęściej wybieranych kwasów, które są stosowane w kosmetyce. Głównie ze względu na korzystny wpływ na skórę, kwas migdałowy świetnie złuszcza ją, lekko nawilża i radzi sobie dość nieźle w walce z trądzikiem i pozostałościami po nim.

Kolejna zaleta kwasu migdałowego to to, że nie jest fotouczulający, czyli można go stosować przez cały rok. Jednak zawsze należy się zabezpieczyć i aplikować na twarz krem z wysokim filtrem.

Jak działa kwas migdałowy?

Kwas migdałowy, działa na głębszych warstwach naskórka, a dokładniej złuszcza je. Wykazuje największe właściwości przeciwbakteryjne, przy jednoczesnym zachowaniu delikatności. Wynika to z tego, że składa się z dość dużych cząsteczek, które powoli wnikają w głąb skóry. Mimo to jego działanie jest intensywne. Posiada właściwości antybakteryjne oraz normalizujące ilość wydzielanego sebum, przez gruczoły łojowe.

Przeczytaj też: http://fashionshake.pl/czy-mozna-zmienic-rodzaj-cery-za-pomoca-pielegnacji/

Jakie efekty daje kuracja kwasem migdałowym?

Żeby zaobserwować znaczne efekty, najlepiej jest zawsze przeprowadzić całą serię zabiegów. W przypadku kwasu migdałowego, różnica jest zauważalna już po jednym razie. Najważniejsze zmiany na skórze, po zastosowaniu kwasu migdałowego to:

  • młodszy wygląd skóry – kwas migdałowy jest w stanie wygładzić zmarszczki mimiczne, znajdujące się na twarzy;
  • zmniejszona ilość zmian trądzikowych – kwas migdałowy posiada właściwości likwidujące stany zapalne. Również zapobiega tworzeniu się nowych;
  • wyrównanie kolorytu skóry – ten rodzaj kwasu, świetnie rozjaśnia przebarwienia;
  • uzyskanie efektu gładkiej i zdrowej skóry – wykonanie kilku zabiegów z kwasem migdałowym, zapewnia świeży wygląd cery oraz staje się ona gładsza;
  • lepsze wchłanianie składników aktywnych, z innych stosowanych kosmetyków;
  • nawilżenie skóry,
  • zwiększenie jędrności skóry,
  • zmocnienie skóry.

Źródło: https://www.zdrowedziecinstwo.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here