Najprawdopodobniej lubisz markowe ubrania. Gdybyś tylko nie musiał liczyć się ze swoimi pieniędzmi, kupowałbyś je dosłownie co drugi dzień – otaczałbyś się samymi ekskluzywnymi produktami, ciesząc nimi swoje oczy i miło łechtając własne ego. Marka to przecież synonim luksusu. Gdy możesz założyć na siebie buty markowe, czujesz się po prostu lepiej – wzrasta twoja samoocena i poczucie własnej wartości, czego wynikiem jest doskonałe samopoczucie i energia do działania i podbijania świata. Wiesz jednak, ile za ten luksus trzeba zapłacić. Najprostsze nawet buty – zwykłe adidasy czy trampki – jeżeli tylko zostaną wykonane przez renomowaną firmę, już z tego powodu mogą kosztować grubo ponad pięćset złotych. Jeżeli więc nie lubisz bądź po prostu nie chcesz przepłacać (albo cię na to nie stać), ale jednocześnie nie zamierzasz sięgać po buty gorszej jakości, naucz się je kupować w taki sposób, by na nich oszczędzać. Sięgnięcie po coś markowego nie musi dla ciebie oznaczać totalnego bankructwa. Inteligentny plan działania umożliwi ci realizację obuwniczych marzeń i to za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Gdzie zatem powinieneś zacząć szperać, jeżeli w najbliższym czasie masz zamiar kupić nową parę markowego obuwia, ale nie możesz sobie pozwolić na wydatek większy niż te dwieście złotych? Oczywiście najlepszym dla ciebie źródłem, jak w każdym innym zakupowym przypadku, okaże się po prostu Internet. Zaglądasz do niego codziennie, dlatego powinieneś już wiedzieć, że to w nim można natknąć się na najciekawsze i największe promocje. Nie wierzysz? Sam możesz to sprawdzić. Udaj się do ulubionego stacjonarnego sklepu obuwniczego i odnajdź w nim taką parę butów, którą sam z przyjemnością byś przygarnął. Zapamiętaj ich cenę lub zapisz ją sobie na kartce. Zanotuj również nazwę i konkretny model wybranego obuwia, a notatki weź ze sobą do domu i usiądź na spokojnie przed komputerem. Teraz odszukaj w sieci podobające ci się buty markowe. Odnajdź je w przynajmniej kilku sklepach, przeanalizuj ich ceny i zanotuj na kartce tą najniższą (możesz doliczyć do niej koszty przesyłki). Następnie porównaj ją z tą kwotą, którą znalazłeś przy identycznym modelu obuwia, tyle że odszukanym w stacjonarnym sklepie. W tym momencie sam powinieneś dojść już do pewnych wniosków. Rzeczy kupowane przez Internet są po prostu dużo tańsze!

Uważaj jednak, bo w sieci bardzo łatwo można cię niestety oszukać. A wielu ludzi tylko czeka na ten moment, by wykorzystać naiwność próbujących oszczędzać klientów i wcisnąć im coś takiego, co nawet nie mogło leżeć obok markowego i ekskluzywnego obuwia. Nie daj się zwieść. Zanim włożysz do wirtualnego koszyka nowe buty markowe, sam spróbuj się przekonać, czy rzeczywiście są one oryginalnym wyrobem producenta. Spójrz na ich cenę. Jeśli jest zaskakująco niska, już sam ten fakt powinien trochę cię zaniepokoić. Sprawdź także opinie klientów na temat wybranego sklepu. Jeżeli spora część z nich będzie negatywna i potwierdzą one twoje obawy, powinieneś darować sobie robienie zakupów w tym sklepie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here