Sporo osób myśli, że jako farmaceuta możemy pracować jedynie w aptece. Jest to fakt, że to miejsce jest najczęściej wybierana formą zatrudnienia dla tego typu specjalistów, ale nie oznacza, że jest ona jedyną obowiązkową opcją. Jako farmaceuta możesz pracować naprawdę w wielu miejscach. Możesz postawić również na własną działalność gospodarczą. Praca na własny rachunek jest z pewnością dużo bardziej opłacalna. Gdzie zatem możesz pracować jako farmaceuta oraz jak wygląda to w przypadku prowadzenia własnej apteki? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/farmaceuta-na-etacie-czy-na-dzialalnosci-co-jest-lepsze-dla-farmaceuty/

Gdzie szukać zatrudnienia jako farmaceuta?

Jako farmaceuta prace znaleźć możesz przede wszystkim w aptekach zarówno tych komercyjnych, jak i szpitalnych. Dodatkowo pracę znajdziesz również w sklepach zielarsko-medycznych lub sklepach farmaceutycznych. Są to najczęściej wybierane miejsca pracy przez tego typu fachowców. Jednak nie są to jedyne formy zatrudnienia. Farmaceuci, a zwłaszcza ci bardziej zaawansowani mogą pracować w laboratoriach. Takie miejsca pracy stwarzają nie tylko podmioty prywatne, ale i państwowe. Farmaceuta znajdzie pracę również w klinikach, w hurtowniach farmaceutycznych, laboratoriach farmaceutycznych, a także u producentów leków. Pracę znajdują wszędzie tam, gdzie Potrzebna będzie fachowa wiedza dotycząca farmacji oraz odrobina zacięcia alchemicznego.

Własna apteka – praca na własny rachunek

Farmaceuta może również pracować i jako przedsiębiorca. Apteki okazują się być intratnym pomysłem na otworzenie własnej działalności gospodarczej. Przed założeniem jej musisz jednak pamiętać o kilku ważnych sprawach. Prowadzenie własnej apteki jest to działalność prawnie regulowana. Dlatego potrzebne nam będą zezwolenia od Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego. Pozwolenie na prowadzenie apteki otrzymasz, jeżeli w danej chwili będziesz wprowadzić więcej niż 1% wszelkich aptek na terenie województwa. Dodatkowo Wymogiem jest to, abyś nie był członkiem grupy kapitałowej oraz właścicielem hurtowni leków. Powierzchnia twojej apteki nie może być mniejsza niż 80 m2, chyba że prowadzisz ją w bardzo mało różnych miejscowościach. Wówczas minimalna powierzchnia apteki wynosi 60 m2. 

Zobacz też: http://www.salesroles.pl/farmaceuta-ile-zarabia-ten-specjalista/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here