Każda kobieta marzy o zdrowych, gęstych i długich rzęsach. Właśnie dlatego, tak wiele pań decyduje się na różnorodne zabiegi kosmetyczne, które mają poprawić ich wygląd. Niestety, wiele czynności – zamiast poprawiać wygląd i kondycję włosków, tylko je pogarsza. Co więc może poprawić kondycję i wygląd rzęs?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/rzesy/

Co osłabia rzęsy?

Rzęsy mogą się osłabić w wyniku wielu działań. Jednym z najpopularniejszych powodów ich słabszej kondycji, jest przedłużanie rzęs. Niestety, zagęszczanie i przedłużanie rzęs bardzo osłabia naturalne włoski. Wynika to z tego, że sztuczne rzęsy doklejane są do tych naturalnych. Kiedy więc po czasie wypada sztuczna rzęsa, tracimy również naturalną. Kiedy po kilku tygodniach, należy się wybrać na uzupełnienie lub ściągnięcie sztucznych rzęs, można zauważyć, że te naturalne są zdecydowanie słabsze.

Kolejną przyczyną osłabienia włosów jest stosowanie zalotki. Podkręcone, długie rzęsy wyglądają niesamowicie. Podkręcając jednak rzęsy w ten sposób, są one narażone na łamanie. Przy długotrwałym stosowaniu zalotki, rzęsy mogą wypadać częściej.

Ponadto, wiele kobiet nie przywiązuje wystarczająco dużej uwagi do demakijażu. Panie często decydują się na pójście spać w makijażu, co jest wielkim błędem, który może sporo kosztować. Należy pamiętać, że tusz utrzymujący się na rzęsach wiele godzin nie daje im odpocząć – z tego powodu, zawsze powinno się przeprowadzić dogłębny demakijaż.

Produkty do pielęgnacji rzęs

Aby wzmocnić rzęsy, warto zastosować kilka produktów pielęgnacyjnych. Takim środkiem jest olejek rycynowy. Ma on właściwości regenerujące włoski, odbudowujące ich strukturę, dzięki czemu stają się grubsze i ciemniejsze.

Ponadto, na rynku dostępnych jest wiele specjalnych odżywek. Tego rodzaju preparaty pielęgnują i odżywiają włoski, a także stymulują ich wzrost. Zawdzięcza się to specjalnym substancjom, które korzystnie działają na rzęsy. Należą do nich m.in.: kwas hialuronowy, glikoproteiny, biotyna i witamina B12, nanopeptydy, pantenol oraz ekstrakty roślinne.

Przeczytaj też: http://fashionshake.pl/farbowanie-wlosow-meskich/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here