Buty zimowe męskie muszą być przede wszystkim funkcjonalne – wytrzymałe na chłód oraz wodę. A ponadto powinny być wygodne. Odnalezienie takich nie jest proste, lecz możliwe. Dobór zimowego obuwia to niełatwa sprawa. Otóż niewiele osób zdaje sobie sprawę, iż częstsza zapadalność na przeziębienia zimą wcale nie wiąże się z niskimi temperaturami. Podstawową przyczyną jest to, iż w owym czasie ludzie częściej skupiają się w zamkniętych miejscach oraz zarażają się nawzajem. Gdy idzie o działanie zimna, to według stanu wiedzy dzisiejszej medycyny, jedynie ochłodzenie stóp oraz głowy stanowi niebezpieczeństwo złapania zaziębienia. Więc właśnie, aby przetrwać zimę w zdrowiu, powodzeniu oraz radości należałoby dokładnie rozważyć zakup mocnych oraz ciepłych butów.

CO BRAĆ POD ROZWAGĘ PRZY DOBORZE BUTÓW ZIMOWYCH?
Po pierwsze buty męskie zimowe powinny mieć właściwą wielkość (sięgać przynajmniej do kostek), rzecz jasna idzie o to, aby śnieg oraz woda nie przedostawały się do wnętrza buta z góry. Tym sposobem wszystkie trampki, mokasyny oraz cały zestaw niskich butów odpada natychmiast. Inną ważną kwestią jest podeszwa buta. Należy mieć świadomość, iż zimą obuwie jest o wiele bardziej narażone na rozmaitego typu elementy, jakie mogą je uszkodzić (woda, sól, temperatura). Innymi słowy podeszwa winna być duża oraz mocna. Wielokrotnie buty pomimo spełniania owego założenia nie muszą wcale gwarantować odpowiedniej izolacji przed zimnem.

Buty zimowe męskie – z czego cholewka?
Odpowiednie buty to skórzane buty – to stara zasada, lecz w wypadku butów zimowych męskich jest doskonalsza opcja. Innowacyjne materiały niewątpliwie lepiej radzą sobie z wilgotnością aniżeli skóra. Techniczne tkaniny zawierają membranę, więc warstwę, jaka nie wchłania wody do środka, za to pozwoli na delikatną wentylację butów, umożliwiając stopom komfort. Więc zimowe buty trekkingowe to najdoskonalszy wybór, gdy temperatura schodzi poniżej zera.
Ponadto buty zimowe męskie z innowacyjnych materiałów niewątpliwie lepiej utrzymać w nieskazitelnej czystości – większość zanieczyszczeń oraz wad można wyczyścić mokrą ściereczką. Modele z technicznych tkanin mają jedynie jedną jedyną wadę – wszystkie mają sportową estetykę. Zatem gdy musisz wyglądać elegancko lub w stylu casual, sięgnij po buty z tradycyjnej skóry. Ich wnętrze winno być pokrywane ogrzewającą tkaniną – sama skóra nie jedynie nie zabezpiecza przed zimnem lecz także sztywnieje w okresie silnych mrozów.

Podeszwa to podstawa
Im grubsza, tym lepiej. Wie to każdy, kto chociaż raz na stał przez dłuższą chwilę w miejscu, na zimnej ziemi czekając na dziewczynę lub na autokar. Ponadto gruba podeszwa winna mieć tzw. traper, więc gruby wzór, wgłębienia, jakie usprawniają poruszanie się po śniegu oraz zapewniają bezpieczeństwo, gdy spacerujesz po lodzie.
Teraz grube podeszwy wcale nie są ciężkie. Innowacyjne buty mają podeszwy z miękkich pianek. Nowoczesne techniki pozwalają na zachowanie parametrów grubości, odporności oraz przyczepności podeszwy butów, zmniejszając zdecydowanie jej wagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here