Promocje budzą radość i zadowolenie praktycznie każdego. Bo kto nie lubi nabywać nowych rzeczy, mając jednocześnie świadomość, że udało mu się za nie zapłacić mniej? Trzeba jednak na to trochę uważać, by nie wpaść w zakupowy szał, który sprawi, że co prawda kupimy towary po niższej cenie, ale kierując się jedynie obniżkami, wybierzemy z oferty sklepów rzeczy, które wcale nie będą nam potrzebne. Efekt? Wydajemy pieniądze zupełnie niepotrzebnie. Jak wybierać promocje z głową? O tym poniżej.

Promocje na produkty spożywcze

Ponieważ promocje bywają różne i z różnym nastawieniem warto do nich podchodzić,
w zależności od tego, czego dotyczą – postanowiliśmy podzielić je na kilka kategorii. Promocje na artykuły spożywcze są tym typem, z którym spotykamy się najczęściej, bo też najczęściej korzystamy z oferty sklepów spożywczych. Aby jednak nie dać im się zwieść, warto robić dwie rzeczy. Pierwszą jest przygotowywanie listy zakupów przed wyjściem do sklepu i trzymanie się jej, bez względu na kuszące promocje, które dotyczą rzeczy, których – jak podpowiada lista – wcale nie potrzebujemy.

Druga ważna kwestia: sprawdź promocje w sklepie, do którego się wybierasz, jeszcze zanim zrobisz listę zakupów. Może się okazać, że jakieś produkty warto na nią wpisać. Rozważenie tej kwestii będzie dla ciebie dużo łatwiejsze, gdy zrobisz to w domu, mając czas i warunki do zastanowienia, niż w sklepie, podejmując decyzję kompulsywnie.

Promocje na rzeczy, które kupujemy stosunkowo rzadko

Do tej kategorii należą na przykład ubrania, buty albo drobne artykuły gospodarstwa domowego. Sklepy regularnie organizują promocje i wyprzedaże sezonowe na tego rodzaju ofertę. I o ile nie potrzebujesz nowych butów od razu, to warto na takie wyprzedaże zaczekać. Ale jeszcze bardziej warto zlokalizować najbliższy outlet i poczekać na promocje w nim. Outlety to miejsca, w których znajdziemy oferty sklepów sieciowych wycofane już ze sprzedaży. Innymi słowy: tam trafiają artykuły, gdy nie zostaną sprzedane na wyprzedażach. I są od razu w promocyjnych cenach. Ale to nie koniec, ponieważ outlety też organizują swoje promocje i wyprzedaże. W efekcie możemy nową rzecz dostać za niewiarygodnie niską cenę.

Promocje na rzeczy, które kupujemy bardzo rzadko

Trzecia kategoria obejmuje promocje na rzeczy, które kupujemy bardzo rzadko – na przykład raz na parę lat. Będą to między innymi samochody, komputery, telewizory i inny sprzęt audio-video czy większy sprzęt AGD. Są to też sprzęty zwykle drogie, a więc nawet czekanie na promocje może się opłacić. Jednak warto w tym przypadku nie tylko czekać na obniżki w konkretnym sklepie, ale skorzystać z internetowej porównywarki cen. Może się bowiem okazać, że oferty sklepów bardzo się od siebie różnią pod względem cen, i upragniony telewizor znajdziemy taniej u innego sprzedawcy. Porównywarki cen pozwolą nam zestawić ze sobą zarówno ceny w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, uwzględniając przy tym aktualne promocje. To najlepsza metoda wyboru najtańszej możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here