Pierwsza strona internetowa, to na pewno niezwykła przygoda, ale także wiele wyzwań przed nami. Przede wszystkim musimy zadbać o każdy szczegół, żeby strona wyglądała dobrze graficznie, a treści przyciągały potencjalnych czytelników.

Pierwszym krokiem do stworzenia strony jest wybranie domeny, a więc adresu naszej strony. Znacznie łatwiej jest stworzyć stronę, która odnośni się do naszej firmy czy działalności. Adres wtedy powinien do niej nawiązywać, a nawet może być nazwą naszej firmy. Oczywiście, powinien być krótki, co ułatwia wyszukiwanie w Google czy wpisywanie w pasku adresowym przeglądarki.
Ważne pytanie gdzie zarejestrować naszą domenę. I co ważniejsze – gdzie tanio zarejestrować domenę internetową.

Rzecz jasna, jest wiele portali, które oferują nam możliwość zarejestrowania naszej domeny. Ważne jest jednak, by nie przepłacić, bo oprócz samej rejestracji domeny musimy mieć na uwadze hosting, który przyda nam się do strony.

Naszą domenę możemy zarejestrować przez znane portale takie jak wix czy wordpress. Jednak nie są to tanie portale. Możemy kupić tanie domeny na kru.pl. Domenę z .pl możemy już kupić od 9.89, jest to z pewnością świetna opcja. Na wix nie możemy zarejestrować domeny .pl, a jedynie .com. Koszt tego też jest znacznie większy, chociaż jest wliczony w to hosting i możemy korzystać z gotowych szablonów.

Oczywiście, lepiej wyglądają strony, które tworzone są od podstaw samodzielnie lub przez informatyka, ponieważ łatwiej jest nam dostosować układ do naszych potrzeb, niż w standardowych szablonach.

Sama rejestracja domen internetowych zajmuje chwilę. Jest to prosty proces, jednak schody zaczynają się przy konstruowaniu kodu oraz dbanie o szatę graficzną. Dlatego jeśli robimy naszą pierwszą stronę, nie warto wydawać dużo, a miejsca w sieci takie jak kru.pl są idealne dla początkującego. Oczywiście kru.pl ma też ofertę dla bardziej potrzebujących klientów w dość niskich cenach. Dlatego warto zajrzeć tam i skorzystać z oferty, zamiast wchodzić na strony, z których każdy korzysta przy rejestracji domeny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here