Buty nie oryginalne to ogromna pułapka. Często kupując je, nawet nie jesteśmy świadomi że buty nie są do końca tym czym powinny być, a już na pewno nie są tym czym sprzedający zarzekał się że są. Chodzi tu zazwyczaj o markę. Marka nie bez powodu zasłużyła na renomę lub jej brak, więc nie wolno tak po prostu podpinać się pod czyjś sukces i sprzedawać czyjegoś dobrego imienia jak swojego. W tym szczególnym przypadku chciałbym wskazać zalety jakie płyną z zakupów, w których kupujemy oryginalne buty.
Zalet jest wiele, lecz po pierwsze jakość. Buty nieoryginalne są zazwyczaj dużo tańsze niż ich prawdziwe odpowiedniki jednak różnica ta wynika w większości ze względu na wykorzystywane przy produkcji materiały. W tych droższych, jak nie trudno się domyślić oryginalnych butach wykorzystywana jest najczęściej prawdziwa skóra, lepsze nici, podeszwa z twardej gumy a nie z takiej, która złamie się przy pokonywaniu pierwszej lepszej stromej przeszkody. Prawdziwy zamsz, delikatna tkanina -w przypadku balerin- to coś na co nie możemy oczekiwać po butach nieoryginalnych. Ze względu na ten podpunkt zaleca się kupowanie butów od ich prawdziwych twórców, w markowych sklepach, które gwarantują, że materiał, z których obuwie ma być wykonane jest rzeczywiście użyte przy produkcji naszych potencjalnych butów.
Po drugie: różnice wizualne. Buty nieoryginalne często bardzo nieudolnie podrabiają wizerunek butów, z których czerpią „inspirację”.
Takie buty zazwyczaj przypominają swój pierwowzór lecz tylko powierzchownie. Gdy przyjrzymy im się z bliska od razu wyjdą ich nie trafione patenty. Tutaj jest coś inaczej połączone tu inaczej zszyte i już to nie jest ten sam but. Tutaj nie chce do końca oceniać bo jednak co but to but. Czasem może się nawet okazać że podróba zwyciężyła ojca. Takich przypadków jest jednak nie wiele ponieważ buty podrabiane są przez ludzi zawładniętych pieniądzem a nie chęcią zrobienia czegoś lepiej. Z uwagi na podpunkt drugi również polecam raczej obuwie oryginalne ze świadomością że są w tym przypadku wyjątki.
Po trzecie obuwie markowe ma tak zwaną gwarancje i wynika to z punktu pierwszego. Producent markowego obuwia wie z czego wykonane jest jego obuwie i gwarantuje nam określoną ilość czasu jaki dany but jest w stanie wytrzymać. W przypadku butów podrabianych takiej gwarancji zazwyczaj nie ma. But jest wykonany z najtańszych materiałów i czasem taki but może nie wytrzymać nawet jednego spaceru, w wypadku obuwia markowego- jest to raczej nie możliwe. Ze względu na ten punkt również zalecam kupować oryginalne buty.
Po czwarte i najważniejsze. Kupując produkt oryginalny, nie ważne w jakiej kategorii przemysłu, wspieramy jego twórcę, dzięki któremu tak na prawdę dany fenomen ma miejsce. Nie byłoby podróby bez oryginału, więc jeśli nie wesprzemy prawdziwego producenta to w przyszłości może nawet nie być co podrabiać.
Ze względu na cztery ostatnie punkty myślę że nikt nie ma wątpliwości. Lepiej jest kupować obuwie markowe, prosto od producenta i pomysłodawcy danego stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here