Zmarszczki to rzecz, z którą wiele kobiet nie może się pogodzić. Jednakże jest nie nieodwracalnym procesem, który występuje w wyniku starzenia się naszego organizmu. Zmarszczki można odpowiednio pielęgnować i redukować ich postępowanie poprzez stosowanie odpowiednich kremów na zmarszczki. Jakie kremy na zmarszczki wybierać?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/kremy-na-zmarszczki-kiedy-stosowac-i-czym-sie-kierowac-podczas-wyboru/

Zmarszczki

Wiele kobiet martwi się, że z biegiem lat nabiera coraz więcej zmarszczek. Czasem bardzo ciężko jest się im pogodzić z tym procesem i szukają sprawdzonych sposobów na to, by nie były one aż tak widoczne.

W tym celu najczęściej kupują one kremy na zmarszczki, które mają za zadanie wygładzenie i spłycenie zmarszczek, a także ujędrnienie skóry oraz poprawę jej koloru. Jednakże nie każdy krem ma takie właściwości i należy się dobrze przygotować do jego zakupu, aby nie stracić mnóstwa pieniędzy. Jakie kremy na zmarszczki wybierać? Sprawdź!

Najlepiej zapobiegać!

Przede wszystkim krem powinno się stosować już od najmłodszych lat, zwłaszcza nastolatki powinny sięgać po kremy nawilżające z filtrem SPF, który zapobiegnie powstawaniu zmarszczek w późniejszym czasie, a także uchroni skórę przed utratą wody oraz niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.

Po 25 roku życia nasz organizm zaczyna produkować coraz mniej kolagenu, a więc warto sięgnąć po retinol, który spowolni starzenie się skóry. Jednakże powinno się również dbać wówczas o to by ją odpowiednio nawilżać, a także złuszczać i stosować kremy z filtrem UV, a na noc stosować właśnie kremy z retinolem, który zahamuje proces starzenia się skóry.

Krem przecwizmarszczkowy

Po 35 roku życia kremy z retinolem nie będą już wystarczające i wówczas warto sięgnąć po kremy z peptydami, które korzystnie wpłyną na wygląd naszej cery. Zapobiegną utracie wody oraz ochronią ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Warto również wprowadzić kremy pod oczy przeciwzmarszczkowe, gdyż skóra w tych okolicach jest znacznie delikatniejsza i bardziej wrażliwa. Dodatkowo stosuje również krem przeciwzmarszczkowy na noc na bazie retinolu, peptydów i witaminy C.

Przeczytaj też: http://fashionshake.pl/domowe-odzywki-do-paznokci-jak-je-zrobic/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here