Nowy rok rozpoczyna sezon na śluby i wesela. Choć okres zimowy może nie wydawać się czasem sprzyjającym zawieraniu związków małżeńskich, to właśnie Święta Bożego Narodzenia rozpoczynają wspaniały czas karnawału, a przy okazji także i wesel.
Oczywiście w sezonie letnim śluby mają wyjątkową oprawę, a aura sprzyja imprezom w plenerze, jednak zimowy ślub i wesele mogą być także magiczne, wystarczy zadbać o kilka szczegółów.
Po pierwsze- wybór odpowiedniego miejsca. Niestety zimą nie możemy pozwolić sobie na imprezę w ogrodzie, gdyż aura temu nie sprzyja. Częste opady deszczu i deszczu ze śniegiem tworzą raczej smutną scenerię, dlatego w tym okresie warto wybrać przytulne wnętrze. Sala weselna powinna być udekorowana w radosne barwy, a dodatkowym elementem na pewno będą świece. Wszystko w blasku świec będzie wyglądało wyjątkowo romantycznie, a musimy także pamiętać o tym, że zimą zmierzch przychodzi bardzo szybko. Jeśli zależy nam na świątecznej oprawie, a nasze wesele jest w okresie tuż po Świętach Bożego Narodzenia, może warto zatrzymać na sali choinki oraz inne ozdoby. Piękne delikatne śnieżynki podwieszane pod sufitem wykreują magiczną salę, zupełnie jak z baśni. Warto ten pomysł skonsultować z osobą lub firmą, która pomaga nam w organizacji ślubu.
Strój na wesele w zimie niestety także wymagać będzie od nas więcej uwagi. Buty na wesele powinny być na trochę grubszej podeszwie. Warto także zdecydować się na zakryte buty z grubszym obcasem, który zapewni nam większą stabilizację na zmrożonym podłożu. Męskie buty na wesele raczej nie będą się różniły od siebie między sezonami. Panowie zdecydują się albo na lakierowane półbuty, albo na matowe. To raczej panie mają większe pole do popisu jeśli chodzi o buty na wesele. To zawsze jest trudna decyzja i wymaga wielu przymiarek. Warto natomiast zdecydować się na dwie pary. Wyższe buty można założyć do kościoła, aby pięknie prezentować się podczas ceremonii i składania sobie przysięgi. Będą też konieczne podczas pierwszego tańca, kiedy wzrok każdego z gości skupiony jest właśnie na parze młodej.
Po kilku godzinach jednak warto zmienić wysokie buty na wygodne balerinki, w których zabawa może trwać do białego rana. Bez obaw- balerinki na wesele nie muszą jednolite i smutne. W salonach sukien ślubnych lub specjalnych sklepach obuwniczych na pewno wyszukamy wyjątkowe płaskie buty w jasnych barwach ozdobione koronkami i kryształkami, które będą pięknym dopełnieniem stroju ślubnego.
Jeśli chodzi o strój, tutaj także panowie nie muszą się szczególnie martwić. Elegancki garnitur męski sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą. Dopełnieniem będzie czarny wełniany płaszcz, który ogrzeje mężczyznę w kościele.
Panna młoda ma natomiast większe pole manewru. Suknia ślubna będzie musiała być zakryta podczas ceremonii, gdyż zazwyczaj w kościele jest bardzo zimno. W sklepach można kupić piękne jasne płaszcze, które elegancko dopełnią strój panny młodej podczas ceremonii. Na weselu naturalnie występujemy w lekkim bolerku lub z odkrytymi ramionami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here