Nie da się ukryć, że każda kobieta marzy o pięknych, długich i zalotnych rzęsach. Nie powinno więc nikogo dziwić, że obecnie to przedłużanie i zagęszczanie rzęs stały się, zaraz obok manicure najchętniej wybieranym zabiegiem w gabinetach kosmetycznych. Cóż, każda z nas chce mieć piękne i zadbane paznokcie oraz zalotne spojrzenie. O tym, jak zadbać o zdrowie i pielęgnację paznokci przeczytasz w innym poradniku – http://www.flamasterklub.pl/zdrowe-paznokcie-jak-je-pielegnowac/, w tym zaś znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o zagęszczaniu oraz przedłużaniu rzęs. Warto jednak pamiętać, że nie każda metoda da nam spektakularny efekt. Co więcej, niektóre z nich zamiast naturalnego wyglądu, da nam efekt sztuczności, a przecież nie o to chodzi. Sprawdź jakie metody przedłużania i zagęszczania rzęs są najlepsze!

Sztuczne rzęsy a naturalny efekt

Nie podlega wątpliwości, że każda kobieta poddająca się zabiegowi chce, aby efekt końcowy wyglądał jak najbardziej naturalnie. Zdaje się więc na doświadczenie i wiedzę kosmetyczki wykonującej usługę, dlatego już na etapie wyboru salonu należy dokładnie prześledzić temat. Mając wiedzę o tym, kto wykonuje przedłużanie rzęs w Szczecinie najlepiej, kto ma same pozytywne opinie i bogate doświadczenie, możemy ze spokojem poddać się zabiegowi w takim gabinecie. Nierzadko wertowanie sieci w poszukiwaniu opinii może być męczące, ale w przypadku tego zabiegu lepiej dmuchać na zimne.

W pierwszej kolejności to od wyboru stylistki zależeć będzie efekt zabiegu. W drugiej zaś wiele zależy od doboru metody. Aczkolwiek tutaj również spore znaczenie ma to, czy stylistka będzie potrafiła wytłumaczyć i wskazać najlepszą dla klientki metodę. Jeśli wykona usługę tylko na podstawie oczekiwań klientki, efekt może nie do końca być dla niej zadowalający. Dlatego, zanim udasz się na zabieg, sprawdź, jakie są metody przedłużania i zagęszczania rzęs.

Metody przedłużania oraz zagęszczania rzęs

Rozróżnia się kilka technik, którymi możemy zagęścić oraz przedłużyć naturalne rzęsy. Metody te oznacza się cyframi 2:1, 3:1 oraz 4:1. Można także spotkać inne nazwy, takie jak 2D, 3D oraz 4D. Każda z nich określa stosunek ilości doczepianych rzęs do pojedynczego, naturalnego włoska.

Ujmując to prościej w metodzie 2D czy jak kto woli 2:1, doczepia się dwie sztuczne rzęsy do jednej naturalnej. Daje to efekt wydłużenia i pogrubienia rzęs. Kolejne metody przebiegają analogicznie, a efekty są coraz silniejsze.

Reasumując, dobór metody to wypadkowa stanu jakości rzęs naturalnych oraz oczekiwanego efektu. Należy jednak pamiętać, że im więcej sztucznych rzęs, tym większe obciążenie dla naturalnych włosków. Dobrze więc postawić tu na minimalizm i uwierzyć, że metoda 2D daje naprawdę spektakularny efekt.

Moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here