Na pewno słyszałaś nieraz, że jeśli wybierasz złote kolczyki, to resztę biżuterii również powinnaś do niej dopasować kolorystycznie. Przyjęło się, że biżuteria srebrna powinna być noszona oddzielnie niż złota, a ich połączenie świadczy o złym guście. Jednak coraz częściej można spotkać osoby, które nic sobie nie robią z podobnych zasad. Czy to oznacza, że nie mają wyczucia stylu?

Biżuteria srebrna pasuje do złota!

Dzisiaj nie ma już tak sztywnych zasad, co do ubioru i stylizowania się, a biżuteria srebrna w wielu przypadkach idealnie pasuje do złota i świetnie się z nim łączy. Możesz więc bez przeszkód założyć bransoletki w kolorze srebra, żółtego złota i rose gold, a nikt nie powinien oskarżać Cię o sprzeniewierzenie się przyjętym zasadom.

Dzisiejsza moda lubi szaleństwa i jednym z nich może być właśnie łączenie różnych rodzajów i kolorów biżuterii. Szkopuł tkwi w tym, aby znać i stosować kilka reguł, które sprawią, że stylizacja nie będzie przesadzona. Jeśli będziesz o nich pamiętać podczas jej tworzenia, na pewno nie popełnisz żadnego modowego faux-pas.

1. Biżuteria srebrna i złota tylko do jednolitych stylizacji

Połączenie złota ze srebrem jest samo w sobie dosyć szalone i widowiskowe. Dlatego decydując się na nie, wybieraj ubrania o gładkich, jednolitych materiałach i fakturach. Dzięki temu, przynajmniej na początku, będzie Ci łatwiej wyczuć, na ile możesz sobie pozwolić. 

Biżuteria srebrna ze złotą będzie idealnym połączeniem do małej czarnej albo innej sukienki w stonowanym kolorze. Z czasem możesz zacząć eksperymentować i wprowadzać bardziej wzorzyste ubrania.

2. Biżuteria srebrna i złota w jednolitej stylistyce

Niezależnie od tego, jak uniwersalna jest Twoja biżuteria srebrna oraz jak klasyczne są złote dodatki, nigdy nie łącz ich, jeżeli nie prezentują podobnej estetyki. Stylizacja powinna być zawsze przede wszystkim spójna pod względem stylu.

Nowoczesne formy łącz zawsze ze sobą, podobnie rób z kolorowymi kamieniami czy innymi elementami biżuterii, które powinny naturalnie do siebie pasować. Jeśli wybierasz złoty pierścionek z rubinem, nie dokładaj do niego srebrnego z oczkiem z topazu. Lepiej pozostań przy jednym kruszcu i nie twórz niepotrzebnego chaosu.

3. Jak powinna być noszona biżuteria srebrna i złota?

Czy biżuteria srebrna może być noszona tuż obok złotej, czy lepiej zachować między nimi dystans? Możesz jak najbardziej połączyć kilka bransoletek lub naszyjników różnej barwy. Unikaj jednak oddzielania barw kategoriami, na przykład złote bransoletki, a srebrne kolczyki. W ten sposób stworzysz wrażenie, jakby były stylizowane osobno i w ogóle się ze sobą nie łączyły.

Stosując kilka prostych zasad, możesz łatwo przełamać utarte schematy bez obaw, że będziesz wyglądać śmiesznie lub nieodpowiednio. Pamiętaj, że jak we wszystkim, tak samo w doborze biżuterii najważniejszy jest umiar. Stosuj się do powiedzenia „mniej znaczy więcej”, a będziesz zawsze wyglądać elegancko. Nie podążaj też ślepo za modą – jeśli nie czujesz się na siłach w łączeniu złota ze srebrem, pozostań przy jednolitych dodatkach, zachowując swój własny, niewymuszony styl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here