Praktyczna i przemyślana organizacja naszej garderoby to podstawa spokojnego funkcjonowania na co dzień. Dlaczego? Ponieważ jeśli w naszej szafie znajduje się tylko to, czego naprawdę potrzebujemy, możemy liczyć na to, że udało nam się zapanować nad chaosem i zadbać o higienę i harmonię we własnym życiu Jak więc odzyskać równowagę, porządkując garderobę? Postaw na jej kapsułową wersję!

Przeczytaj też: http://fashionshake.pl/czy-warto-kupowac-ubrania-z-drugiej-reki/

Garderoba kapsułowa to garderoba w stylu minimalistycznym

Minimalizm to wiodący dziś trend, z którym utożsamia się coraz więcej osób. Warto więc postawić na niego również w planowaniu naszej garderoby. Dzięki temu ograniczymy ilość posiadanych ubrań, wybierzemy te, które są naprawdę dobrej jakości i sprawimy, że będą one służyć nam przez lata. Da się to zrobić, mimo zmieniających się wciąż trendów. Są takie ubrania, które nigdy nie wychodzą z mody. Jeśli raz dopasujesz do siebie kolory, wzory i rodzaje ubrań, nie będziesz mieć problemów z ich zestawianiem. Poza tym zniknie też problem, przed którym tak często stajemy, gdy mówimy, że nie mamy się w co ubrać.

Garderoba kapsułowa to również sposób na to, aby kupować mniej, szczególnie gdy jest to naszym problemem. Kompulsywne kupowanie ma wiele przyczyn i może wiązać się z różnymi naszymi wewnętrznymi problemami. Gdy jednak zechcemy wcielić w życie minimalistyczne zasady, nie będziemy się rzucać na to, co jest na promocji. Skupiamy się w ten sposób bardziej na tym, co już posiadamy i układamy z tego stylizacje. Poza tym na takim sposobie urządzania garderoby oszczędzamy również pieniądze, a gdy potrzebujemy ją uzupełnić, dokładnie wiemy, czego potrzebujemy i kupujemy tylko tę jedną rzecz, zamiast kilku innych dodatkowo. Ponadto w twojej szafie znajdą się ubrania tylko dobrej jakości, a ty przestaniesz kupować to, co niszczy się po pierwszym praniu.

Garderoba kapsułowa – jak ją stworzyć krok po kroku?

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym, ile ubrań przechowywać w szafie? Ile jest Ci naprawdę potrzebnych? Przez cały sezon nosimy ich od 33 do 40 sztuk. Warto więc ograniczyć się na początku do takiej liczby. Przejrzyj więc swoją szafę, policz sztuki ubrań i sprawdź, ile ich w rzeczywistości posiadasz, a później zacznij wybierać te, które mogą z Tobą zostać na dłużej. Pamiętaj, że ubrania w garderobie kapsułowej powinny być dobrej jakości. To ty decydujesz o tym, jaki jest skład garderoby. Jeśli potrzebujesz więcej eleganckich ubrań, bo wymaga tego Twoja praca, niezbędne będą koszule, eleganckie spodnie czy marynarki. Zastanów się, jaki styl jest Ci bliski.

Zobacz też: http://fashionshake.pl/czy-warto-kupowac-ubrania-z-drugiej-reki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here