O zwycięstwie akcji wielokrotnie stanowią szczegóły. To właśnie dzięki nim wygrywa się mecze. Jednym ze składników sukcesu jest uczucie komfortu oraz pewności w trakcie gry, jakie mogą nam dać odpowiednio dopasowane buty. Mowa nie jedynie o wygodzie, lecz także o predyspozycjach oraz atutach każdego z graczy, jakie – gdy zostaną zaprezentowane na boisku – mogą dużo dać kadrze. Właściwy wybór obuwia piłkarskiego może więc wpłynąć korzystnie na grę naszą i całego zespołu, więc także należałoby zainwestować w buty piłkarskie doskonałej jakości.

Dobierz pod kątem materiału
Decydując się na buty piłkarskie, należy także wybierać obuwie do gry w piłkę nożną pod kątem zaawansowania. Na inne buty powinny zwrócić uwagę osoby, jakie grają profesjonalnie (profesjonaliści oraz amatorzy ze słabszych lig), półprofesjonalnie (amatorzy z niższych lig, osoby grające systematycznie, lecz nie w grach ligowych), półamatorskie (dla tych, jacy amatorsko wychodzą systematycznie grać w piłkę) oraz amatorskie (dla tych, co grają rzadziej, dla siebie).

Ważny jest dobór buta pod kątem materiału – rozwiązania są dwa: skóra oraz tworzywo sztuczne tzw. syntetyk. Buty skórzane są bardziej podatne aniżeli syntetyczne. Należy je także regularnie czyścić oraz pielęgnować. Decydując się na skórę musimy wziąć pod uwagę jej właściwości elastyczne, zatem powinniśmy właściwie wybierać buty idealnie dostosowane rozmiarowo tzw. na „styk”. Buty sztuczne są, jak nazwa pokazuje, wykonane są ze sztucznego materiału, co nie znaczy, iż pod kątem używania oraz konserwacji są gorsze od skóry. Pamiętaj także o odpowiednim wyborze numeru buta.

Jakie buty do piłki nożnej dla dzieci
Zarówno buty do piłki nożnej dla chłopców, jak również dla dziewczyn muszą mieć właściwy rozmiar. Zwłaszcza ważna jest swoboda ruchu palców u nóg – turfy, lanki lub wkręty muszą być w przedniej części trochę większe oraz wyższe aniżeli tradycyjne obuwie sportowe. Powinny jednakże dość wygodnie przylegać do nogi oraz nie zsuwać się z niej chociażby podczas dynamicznego treningu fizycznego na murawie. Istotna jest także miękka podeszwa, na tyle antypoślizgowa, żeby mały zawodnik nie przewracał się w trakcie meczy granych w deszczu. Przy doborze solidnych butów do piłki nożnej zwróć uwagę na ich wagę całkowitą – lekkie typy ponadto nie obciążają sportowców, zapewniając im swobodę ruchów.

Odporne buty do piłki nożnej
W wypadku problemów buty do piłki nożnej ze skóry naturalnej lub nie, należy zaznaczyć, iż niewątpliwie istotniejszy od samego materiału jest sposób jego konserwacji. Skóra naturalna jest tworzywem niezwykle doskonałym gatunkowo oraz wielokrotnie służy zawodnikom latami, jednakże jest dosyć wymagająca w pielęgnacji. Wrażliwsza od tworzywa sztucznego skóra potrzebuje dosyć częstego czyszczenia, mycia oraz smarowania. Nie polecamy więc owego typu butów do piłki nożnej na początek nauki dyscypliny sportowej młodym dzieciom – po każdym treningu będą zajmować się nimi rodzice. Skóra naturalna nie jest także wyjściem dla osób leniwych. Syntetyki przemywa się rzadko pod kranem i są gotowe do gry.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułButy halowe
Następny artykułModa na czasie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here