Świecące obuwie od pewnego czasu robi dosłownie furorę wśród kilkuletnich pociech. Nie ma się co temu dziwić, wystarczy spojrzeć na dostępne modele. Obuwie ma ciekawą stylistykę, do tego zachwyca najmłodszych żywymi kolorami i tym, że może świecić przy zetknięciu z podłożem. Coraz więcej dzieci chce mieć takie buty i rodzice ulegają zwykle pokusie – czy jednak warto?

Skąd wzięła się moda na takie buty?
Ciężko powiedzieć, skąd wzięła się moda na buty LED. Z pewnością zapoczątkowało je kilkoro dzieci, a gdy innym coś się spodobało, popyt na tego typu obuwie wzrósł. Buty ze świecącą podeszwą przyciągają wzrok, fajnie się prezentują i mają w sobie to coś, co przyciąga dzieciaki. Obecnie buty LED-owe można spotkać w każdym przedszkolu i szkole, dzieci nie chcą być gorsze i namawiają rodziców do zakupu. Wykorzystując popularność tego typu obuwia, co jakiś czas w marketach czy sklepach z artykułami dla dzieci można znaleźć buty LED w atrakcyjnych obniżkach. Jak na razie nic nie wskazuje na to, by moda ta miała przeminąć, dlatego rodzice nie chcą, by ich dzieci zostawały w tyle i masowo kupują świecące buty.

Czy buty LED są bezpieczne?
Pewien przypadek kobiety z USA jest ostrzeżeniem dla rodziców – okazuje się, że buty LED-owe nie zawsze są bezpieczne! Pewnego dnia okazało się, że tyle siedzenie samochodu kobiety zostało spalone. Okazało się, że pożar został wywołany przez buty LED, w których zostało wywołane spięcie i niewielka iskra wystarczyła, by wywołać pożar. Jak do tej pory, jest to jedyna informacja o pożarze wywołanym przez świecące buty dla dzieci. Trzeba pamiętać, że buty LED zawierają malutkie żarówki – nigdy nie wiadomo, w jaki sposób będą one reagowały z gumową podeszwą, szczególnie gdy będą się nagrzewać. Oczywiście producenci zapewniają o bezpieczeństwie, jednak wielu rodziców uważa na swoje pociechy w tego typu butach. Wydaje się, że zachowanie rozsądku w takich sytuacjach to najlepsze wyjście.

Czy warto kupować buty LED?
Buty LED nie należą do najtańszych, o czym przekonał się już niejeden rodzic. Z racji popularności na tego typu obuwie, cena pary wzrosła. Rodzice chcą, by dziecko miało takie buty jak rówieśnicy, więc i tak kupią obuwie w wyższej cenie. Koszt pary obuwia świecącego to nawet 50-100 złotych i to w przypadku maluchów! Wbrew pozorom, nie każdego stać na taki wydatek. Sposobem na kupowanie butów LED są wyprzedaże oraz zrobienie zakupów na Allegro. Tam z pewnością znajdziemy tego typu obuwie w znacznie niższej cenie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zwykle niższa cena obuwia idzie w parze z jego jakością. W tańszych butach bardzo często spotyka się awarie pojedynczych światełek lub nawet ich całości, a chodzenie w jednym świecącym bucie nie ma sensu. Dobrym pomysłem jest zakup butów do ładowania – podłącza się je do ładowarki i dzięki temu można znacznie wydłużyć żywotność światełek. Oczywiście takie obuwie kosztuje jednak więcej. Ostatecznie to rodzic powinien podjąć decyzję, jakie buty LED kupić swojemu dziecku- wybór jest na chwilę obecną bardzo szeroki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here