Każdy szanujący się sportowiec wie, że jego najważniejszą pomocą w dojściu na szczyt, jest odpowiednio dobrany sprzęt. Nie można pozwolić sobie na durne i w banalny sposób złapane kontuzje, które będą wtedy obwiniać tak naprawdę tylko nas. W zależności od tego jaki uprawiamy sport, będą dla nas ważne inne elementy ubioru. Kilka z nich będzie się jednak powtarzać niezależnie od tego jakim zajęciem się zajmiemy. Buty sportowe to jedno z akcesoriów, które musi posiadać nie tylko każdy zawodowy sportowiec, ale także każda osoba, która chce zacząć uprawiać sport na poziomie amatorskim.

Biegając w różnych miejscach bardzo często zauważyłem, że ludzie popełniają ten kardynalny i amatorski błąd i biegają w trampkach. Jest to wręcz niewybaczalne i mocno żałuję, że nie mam bloga, który obserwuje milion osób. Wtedy wręcz grzmiałbym z niego do nieświadomych ludzi, którzy robią sobie po prostu krzywdę. Nie robią tego celowo, ale niestety przez zwykłą ludzką niewiedzę. Doprowadza ona do tego, że bardzo zawzięta osoba, która postanowiła coś zrobić ze swoim życiem i wziąć się za siebie, po kilku tygodniach wpada w jeszcze gorsze stany. Czuje się fatalnie i wmawia sobie, że nie nadaje się do biegania i że wszystko ją boli, a tak w ogóle to jest zupełnie do niczego.

Nie wie jednak, że organizm daje złe znaki w postaci bólu, ponieważ stawy i mięśnie dostają totalnie w kość. Nie są one przyzwyczajone do tego, by biegać po betonie na dystansie kilku kilometrów i przyjmować te wszystkie obciążenia. Dlatego czasem wiele osób nie potrafi sobie wytłumaczyć skąd biorą się wielkie zakwasy i dlaczego zamiast odczuwać po biegu endorfiny, my odczuwamy ogromny ból, oraz frustrację. Następstwem tych odczuć jest poddaje się i zaprzestanie ćwiczeń już po krótkim czasie od ich rozpoczęcia. W mojej ocenie wielu trenerów personalnych powinno w swoich vlogach czy też blogach informować ludzi o tym, że popełniając ćwicząc wiele błędów.

Czasem jest najnormalniej w świecie szkoda takich osób, które mają zapał i chcą schudnąć, ale brakuje im po prostu wiedzy merytorycznej. Inni znów dochodzą do tego sami, że robią coś źle i ich organizm tak reaguje. Trzeba też dodać, że nie każde zakwasy oznaczają to, że robimy coś źle. Mogą one powstać od dobrze zrobionego treningu, lecz nasz organizm był mocno zastany i zareagował normalnie. Wtedy powinniśmy przede wszystkim uzupełnić wszystkie utracone podczas wysiłku minerały i witaminy. Ludzie bowiem robią tutaj kolejny błąd i po treningu nic nie jedzą. Najczęściej nie chcą jeść na noc, gdyż nasłuchali się mitów, że nie powinno się jeść po 18.

Oczywiście wszystko się zgadza i po godzinie 18 nie powinny jeść osoby otyłe, oraz takie, które wiodą totalnie siedzący tryb życia. Jeśli jesteśmy aktywni i wróciliśmy powiedzmy o 21 po bardzo wyczerpującym, dwugodzinnym biegu, to nasz organizm będzie potrzebował koniecznie energii i witamin. Bardzo dobrą opcją jest wtedy bananowo-białkowy koktajl, który powinniśmy zmiksować i wypić od razu. Uzupełni to w szybkim tempie nasze braki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here