Jednym z zadań rodziców niemowlaka, jest zadbanie o jego włosy i paznokcie. Pomocne w tym są specjalne akcesoria. Paznokcie noworodkowi, niekiedy należy obciąć już po kilku dniach. Tą czynność, należy wykonywać później regularnie. Wtedy jesteśmy w stanie uchronić dziecko przed zadrapaniami na twarzy.

Abyśmy mogli wykonać to sprawnie, musimy zaopatrzyć się w specjalne cążki lub nożyczki z zaokrąglonymi końcami. Tak skonstruowane narzędzie, uchroni dziecko przed skaleczeniem. W przypadku włosów malucha, je również należy pielęgnować. Na początku wystarczający jest sam masaż główki, wykonywany za pomocą miękkiej szczotki.

Pielęgnacja paznokci niemowlaka

Jak prawidłowo skracać paznokcie maluchowi? Przede wszystkim, najlepiej jest to robić po kąpieli, wtedy płytka paznokcia jest odpowiednio rozmiękczona. Gdy mamy problem z obcięciem dziecku paznokci, drugą sprawdzoną metodą jest obcinanie paznokci śpiącemu dziecku. Dziecko wtedy nic nie czuje, nie wierci się i dzięki temu unikniemy zranienia.

Akcesoria do włosów i paznokci dla niemowlaków

Do obcinania paznokci malucha, pamiętajmy zawsze o użyciu specjalnych cążek, które są do tego przeznaczone. W przypadku starszego dziecka można spokojnie użyć klasycznych obcinaczek. U niemowlaka należy unikać pilniczków i cążek do skórek.

Gdy chcemy obciąż paznokcie maluchowi, najpierw naciśnijmy delikatnie opuszek, dzięki temu płytka paznokciowa będzie odsłonięta. Paznokcie dłoni starajmy się obcinać półokrągło, natomiast u stóp na prosto. Ale nie za krótko, żeby nie sprowokować wrastania paznokcia. Nie można wycinać skórek wokół paznokci!

Pielęgnacja włosów u niemowlaka

Włosy noworodka powinny być tak samo regularnie myte, czesane, oraz obcinane jeżeli jest taka potrzeba. Do mycia włosów należy używać delikatnych kosmetyków, które są przeznaczone specjalnie dla noworodków. Takie preparaty pozbawione są szkodliwych substancji, pielęgnują skórę głowy i włosy malucha.

Większość dzieci do 2 roku życia, nie ma zbyt dużo włosów na głowie. Ale nie oznacza to, że musimy zaprzestać czesania. Pielęgnacja włosów niemowląt, obejmuje czesanie główki po każdej kąpieli. Do czesania niemowląt należy używać szczotki z miękkiego i naturalnego włosia.

Przeczytaj też: http://fashionshake.pl/pielegnacja-niemowlaka-jak-powinna-wygladac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here