Myśliwy powinien być wyposażony w profesjonalny i wysokiej jakości sprzęt, który pozwoli mu na przeprowadzenie udanego polowania. Jednym z takich sprzętów jest właśnie lornetka myśliwska. Czym tak naprawdę jest ten element wyposażenia i jak wybrać właściwą lornetkę.

Lornetka myśliwska – lornetki myśliwskie nocne i lornetki używane

Polowanie, czy to indywidualne, czy zbiorowe, powinno być przeprowadzane zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Aby je zapewnić, konieczny jest zakup dobrej jakości sprzętu. Lornetka to podstawowy element wyposażenia myśliwego. Należy jednak zaznaczyć, że jest to dość drogi sprzęt, podobnie jak wszystkie gadżety myśliwskie. Aby pieniądze przeznaczone na zakup lornetki nie zostały wydane na marne, dobrze jest pamiętać o kilku kwestiach przed zakupem lornetki. Bezwzględnie należy zwracać uwagę na wszystkie parametry, gdyż to od nich zależy jakość sprzętu i komfort podczas jego używania. Istotny jest zasięg pola widzenia, czyli obraz, jaki można oglądać w lornetce. Niezwykle ważne jest powiększenie obrazu, gdyż to od tego parametru zależy jego jakość. Niektóre lornetki mają sześciokrotne powiększenie, inne nawet czternastokrotne. Im większe powiększenie, tym lornetka jest droższa, ale obraz wyraźniejszy. Lornetka myśliwska nocna również świetnie sprawdza się podczas nocnych polowań czy wypraw do lasu.

Lornetki używane – czy to dobry wybór?

Oczywiście, jak większość produktów, tak i lornetki można zakupić używane. Czy jednak jest to na pewno dobry pomysł? Otóż wiele osób boi się kupić używany sprzęt myśliwski. Jakieś obawy są oczywiście słuszne, ale jeśli osoba, która sprzedaje lornetkę, to zaufany człowiek, to warto się na nią zdecydować. Trzeba tylko dokładnie obejrzeć ją z każdej strony i sprawdzić, czy nie jest uszkodzona. Zakupując używaną lornetkę, można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Lornetki myśliwskie nocne bardzo często wyposażone są w dodatkowe funkcje, które umożliwiają dobrą widoczność nocą, dlatego tez są trochę droższe. Lornetki dobrze jest kupować w dobrych sklepach stacjonarnych. Warto zwracać uwagę na cenę, gdyż to ona jest wyznacznikiem jakości sprzętu. Lepiej nie inwestować w tanie urządzenie, które za jakiś czas ulegnie awarii albo przestanie spełniać oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here