Deskorolka to drewniana deska oparta na czterech kołach, pokryta od góry papierem ściernym. Koła z deskorolką łączą tak zwane ośki a między nimi zazwyczaj znajduje się jakaś ozdobna grafika. Wspomniany przeze mnie papier ścierny, z którym to stykają się nasze buty jest bardzo szorstki i wymaga od nas specjalnego przygotowania. Najlepszym wyborem oczywiście są buty przygotowane do takiej jazdy. Na pewno największym markami zajmującymi się tego rodzaju sportem są vans, dc.
Zacznę od tych DC. Są one nieco bardziej popularne wśród deskorolkarzy, przy czym te drugie są raczej uważane za buty, które mają służyć swoim właścicielom zaledwie w celach estetycznych. I jest w tym trochę prawdy gdyż buty DC na pierwszy rzut oka mogą wydawać się lepsze od vans.
Są tańsze, mają więcej dziurek na sznurówkę. Jednak to właśnie buty vans okazują się być lepszymi do jazdy. Buty Vans posiadają niezwykle grubą podeszwę- najważniejszy element każdego buta do jazdy na desce. Są również uszyte z bardziej wytrzymałego materiału- ten bardzo lubi się drzeć jeśli jeździmy na desce w nieprzystosowanym do tego obuwiu. Zwłaszcza przy robieniu tricków, więc jeśli nie planujesz ich na razie robić, być może wcale takich butów nie potrzebujesz. Gdy jednak założysz vansy na nogi od razu zapragniesz je mieć. Są to strasznie wygodne buty. Co w połączeniu z ich zastosowaniem czyli jeżdżeniu na desce stwarza mieszankę wybuchową. W takich butach można jeździć całymi dniami, nie ważne czy w skate parku czy na streecie. Jedno jest pewne- nasza przejażdżka będzie udana.
Spora cześć ludzi- szczególnie młodych- ślepą wędrujących za modą również kupuje buty Vans. Oczywiście nie ma w tym nic złego bo na tym świecie każdy nosi na co tylko ma ochotę. Buty vans kupowane przez nastolatków stały się symbolem pewnego ruchu nastolatków zwanym emo, który z pierwotną historią butów ma niewiele wspólnego. Naturalnym wrogiem vansów wydają się być trampki Converse.
Są to buty w podobnym stylu, oczywiście tylko u źródła samej mody bo buty wizualnie znacznie się od siebie różnią. Vansy to trampki nie sięgające kostki i nie posiadające na froncie tak zwanego noska.
Buty te doczekały się również wielu naśladowców starających się podrobić styl. Takie podróby są zazwyczaj wykonane z najgorszych materiałów i sklejone tak, że nie wiadomo czy tydzień chociaż wytrzymaj. Vans produkuje również inne części ubioru, chętnie kupowane przez na przykład nastolatków. Są to koszulki, bluzy, czapki, skarpetki, kurtki, okulary, plecaki i tym podobne i tak dalej. Sprzedają więc praktycznie wszystko co ma związek z ubiorem. Ubrania oczywiście nawiązują do swoich deskorolkowych korzeni dzięki czemu łatwiej je sprzedać. Co do płci wydaję mi się ze vansy chętniej noszą dziewczyny. Są to buty niezwykle subtelne- wpasują się raczej w damskie gusta niż męskie. Vansy sprzedają buty w każdym kolorze jaki tylko przyjdzie nam do głowy- jeśli nie buty to na pewno znajdziemy bluzę czy czapkę, chociaż nie co ukrywać ze w butach też mają spory wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here