Cellulit, nazywany potocznie pomarańczową skórką, to typowo kobieca przypadłość, której wiele z nas nie potrafi się pozbyć domowymi sposobami. Nic dziwnego, ponieważ cellulit to dość zaawansowane zmiany w tkance podskórnej, z którymi same kosmetyki zwyczajnie sobie nie radzą.
Z pomocą przychodzą, więc rewolucyjne zabiegi medycyny estetycznej, takie jak zabieg Onda, polecany m.in. przez specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie.
Co się dzieje w skórze pod wpływem działania mikrofal?
Zabieg Onda opiera się na działaniu mikrofal Coolwaves, dzięki którym efekty zabiegu określane są przez kosmetologów i pacjentów jako spektakularne. Mikrofale to następca fal radiowych (RF) w medycynie estetycznej – są one jeszcze bardziej skuteczne, ponieważ docierają do komórek tłuszczowych selektywnie. Fale te mają precyzyjnie dobraną częstotliwość, dzięki czemu odznaczają się wysokim powinowactwem do komórek tłuszczowych, których najwięcej znajduje się w tkance podskórnej. Aż 80% emitowanych fal Coolwaves trafia prosto w komórki tłuszczowe, co oznacza, że naskórek zostaje praktycznie pominięty i ochroniony przed przegrzaniem. Zabieg Onda trafia, więc w źródło problemu. Komórki tłuszczowe potraktowane mikrofalami obumierają i są usuwane przez organizm na drodze procesów metabolicznych. Coolwaves inicjują też produkcję nowego kolagenu i regenerację skóry. Jedynie 20% siły elektromagnetycznej skupia się na naskórku, co minimalizuje możliwość pojawienia się podrażnień.
Przebieg zabiegu Onda
Zabieg Onda wykonywany jest przez wykwalifikowanego kosmetologa. Skóra pokrywana jest warstwą specjalnego żelu zabiegowego, który ułatwia przesuwanie głowicy po ciele. Ze względu na łagodny przebieg zabiegu Onda, nie jest konieczne stosowanie znieczulenia. Podczas terapii wykorzystywane są dwie różne głowice przeznaczone do nieinwazyjnej penetracji skóry na odpowiedniej głębokości. Pozwala to na precyzyjne dostosowanie parametrów urządzenia do leczonego problemu:
- głęboko umiejscowionej tkanki tłuszczowej,
- cellulitu zgromadzonego tuż pod skórą,
- zwiotczeń skóry na wszystkich jej warstwach.
Postępy zabiegu kontrolowane są za pomocą mikrokamery i wyświetlane na specjalnym monitorze. W zależności od obszaru zabiegowego i leczonego problemu wystarczający może okazać się jeden zabieg, lecz w większości wypadków zaleca się wykonanie serii, aby uzyskać jak najbardziej trwałe rezultaty.
Jakich efektów można oczekiwać po zabiegach urządzeniem Onda?
Zabieg Onda przynosi zadowalające, bardzo naturalne efekty w postaci:
- redukcji tkanki tłuszczowej,
- zmniejszenia cellulitu,
- redukcji boczków i oponki na brzuchu,
- ujędrnienia i wygładzenia skóry,
- wyszczuplenia sylwetki,
- regeneracji skóry dzięki pobudzeniu produkcji kolagenu.
Należy mieć na uwadze to, że efekty nie są natychmiastowe i na ostateczne rezultaty trzeba trochę poczekać. Bezpośrednio po zabiegu można zaobserwować już poprawę kondycji skóry i zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Efekty te pogłębiają się przez maksymalnie 3 miesiące i po tym czasie można podziwiać finalne rezultaty. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, warto powtórzyć zabieg w 4-6 seriach w kilkutygodniowych odstępach. Częstotliwość i liczba zabiegów zależą od grubości nagromadzonego tłuszczu, stopnia zaawansowania cellulitu oraz od ogólnego stanu skóry.
Masz dość pomarańczowej skórki na nogach? Dowiedz się więcej na temat rewolucyjnego zabiegu Onda na stronie warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/onda-deka/