Telewizja przez Internet jest coraz częstszym wyborem, szczególnie wśród osób młodych – rezygnują oni z kablówki na rzecz platform umożliwiających oglądanie ulubionych seriali i filmów w Internecie. Serwisy VOD stale rosną w siłę – korzysta z nich już 2,7 mln Polaków.

  1. Netflix

Jednym z najczęściej wybieranych dostawców filmów i seriali na żądanie jest Netflix. Platforma zawdzięcza swoją popularność przede wszystkim niewielkim opłatom za pakiety. Za nieograniczoną ofertę programów, seriali i filmów dla jednej osoby należy zapłacić 34 zł. Niestety można oglądać je jednocześnie tylko na jednym ekranie. Pakiet standard, oprócz tego, co znajduje się w planie podstawowym, oferuje jakość HD. Zwiększa się także ilość ekranów – ulubione seriale mogą oglądać dwie osoby. Należy zapłacić za niego 43 zł. Z kolei pakiet Netflix premium oferuje cztery ekrany za 52 zł. Dobrym pomysłem jest wykupienie go z przyjaciółmi i podzielenie się kosztami.

  1. Cyfrowy Polsat Go

Cyfrowy Polsat Go to kolejny popularny serwis udostępniający tysiące materiałów na życzenie, w tym 100 kanałów online. Dostawca oferuje również telewizję na żywo, a także dostęp do filmów, seriali i programów z biblioteki HBO GO. Niestety jest on dostępny wyłącznie dla osób płacących abonament w Cyfrowym Polsacie, który wynosi 60 zł za miesiąc. Materiały można oglądać za pośrednictwem dekodera, laptopa lub PC, a także urządzeń mobilnych – tabletu i komórki.

  1. HBO Go

Drugim z kolei serwisem umożliwiającym oglądanie filmów i seriali jest HBO GO. Miesięczny abonament wynosi 24,90 zł – jest wyższy o 5 zł niż w październiku 2019 roku, co wiąże się ze zwiększeniem udostępnianych produkcji. Za tę cenę do konta można podłączyć pięć ekranów, a gwarancję jednoczesnego oglądania mają dwie osoby. HBO GO oferuje dostęp do ponad tysiąca kultowych tytułów, w tym Gry o TronWestworld i Wielkich kłamstewek, a także najnowszych polskich produkcji, na przykład Ślepnąć od światełWatahy, Bez tajemnic i innych.

  1. VOD

Największym polskim serwisem z filmami i serialami na życzenie jest Vod.pl. W jego bazie znajdują się filmy, seriale oraz programy telewizyjne polskiej i światowej kinematografii. Miesięczny abonament do serwisu kosztuje 9,99 zł jednak można także wykupić pojedynczy dostęp do materiału, który kosztuje od 5 do 8 zł. Co ważne, Vod.pl oferuje również bogatą bazę filmów, które można obejrzeć bez żadnych opłat. Wśród nich znajdują się nowe produkcje filmowe od 2016 roku, a także klasyki polskiego kina. Warto jednak mieć na uwadze, że polska telewizja przez Internet nie jest dostępna dla osób przebywających stale za granicą. Ze względów licencyjnych część treści mogą oglądać wyłącznie osoby mieszkające na terytorium naszego kraju. To niekorzystna wiadomość szczególnie dla osób będących na emigracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here