Podwójny podbródek kojarzony jest głównie z nadwagą oraz kumulację tłuszczu w okolicy żuchwy. Problemem powstania takiego zaburzenia mogą być również przyczyny tak jak nadmierna wiotkość skóry a także predyspozycje genetyczne lub specyficzna budowa żuchwy. Te trzy ostatnie czynniki zazwyczaj występują u osób szczupłych. Istnieją jednak domowe sposoby na walkę z podwójnym podbródkiem. Zaliczają się do nich różnego rodzaju masaże lub ćwiczenia, jednak najskuteczniejszym wyjściem okazuje się zabieg medycyny estetycznej, który pozwala na stałe pozbycie się niechcianego defektu. Jak powstaje podwójny podbródek? Jakie są domowe sposoby na jego usunięcie? Jakie są profesjonalne zabiegi służące usunięciu tego defektu? Jesteście ciekawi? Zaczynamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/podwojny-podbrodek-kiedy-powstaje-jak-go-usunac/ 

Podwójny podbródek – skąd się bierze? 

Podwójny podbródek spowodowany jest przez nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej zlokalizowany w okolicy pod brodą. Nie tylko wpływa on negatywnie na wygląd twarzy, ale również dodaje lat i twarz wygląda na grubszą i starszą. Czasami przyczyną podwójnego podbródka mogą być predyspozycje genetyczne, lub cofnięcie linii żuchwy nieco do tyłu. Przyczynami powstania podwójnego podbródka mogą być też niewłaściwe nawyki jak przyjmowanie niewłaściwych oddziałach, garbienie się lub osłabienie mięśni szyi oraz podbródka. 

Domowe sposoby na walkę z podwójnym podbródkiem 

W celu zmniejszenia lub zapobiegania podwójnego podbródka warto jest stosować odpowiednią pielęgnację. Do tego zalecane jest stosowanie kosmetyków anti-aging o działaniu ujędrniającym. Szczególnie polecane są olejki, których aplikacja połączona jest z wykonywaniem udry interesującego masażu. Zalecane jest również wykonywanie odpowiednich ćwiczeń, które pozwalają przywrócić podwórkowi wcześniejszy wygląd. Dobrze sprawdzi się również gimnastyka twarzy czy chociaż chodzenie z książką na głowie. 

Zabiegi medycyny estetycznej na usunięcie podwójnego podbródka 

Do usunięcia podwójnego podbródka Wykonywane są równie zabiegi kosmetologii i medycyny estetycznej. Specjaliści pomagają pozbyć się podwójnego podbródka, bez względu na przyczynę jego powstania. Kiedy rozwija się on na podłożu kumulacji tkanki tłuszczowej, wówczas idealnie sprawdzają się zabiegi lipolizy iniekcyjnej lub ultradźwiękowej. Tego typu zabiegi pozwalają na usuwanie zgromadzonego tłuszczu, przez co podbródek traci na objętości 

Z problemem cienkiej, włóknistej skóry poradzą sobie zabiegi ujędrniające takie jak:

  • nici liftingujące PDO
  • endermologia
  • laser frakcyjny ablacyjny
  • Dermapen
  • termolifting
  • mezoterapia igłowa i mezoterapia mikroigłowa

Zobacz też: http://fashionshake.pl/jak-pozbyc-sie-workow-pod-oczami/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here