W ostatnim czasie został zauważony bardzo popularne trend na bycie fit. Co to oznacza? Oznacza to, że wszystkie osoby chcące być fit prowadzą zdrowy tryb życia. To znaczy regularnie ćwiczą lub uprawiają jakiś sport, a do tego zdrowo się odżywiają. Jest to niezwykle pozytywny rodzaj zajawki.

Zaobserwowano, że osoby prowadzące zdrowy tryb życia mają znacznie lepsze wyniki badań od tych, które niestety ale nie dbają o siebie. Na szczęście Trend bycia fit bardzo szybko ogarnął praktycznie cały świat. Coraz więcej młodych ludzi idzie za przykładem swoich internetowych idoli i zaczyna żyć zdrowo. Większość osób, które zaczną wprowadzać w swoje życie zmiany w postaci aktywności ruchowej i zdrowego odżywiania, zauważa bardzo duże zmiany. Takie pozytywne efekty to przede wszystkim lepsze samopoczucie, świetny wygląd oraz jak wspomniałam wyżej- dobre wyniki badań.

Oczywiście trend „healthy lifestyle” nie mógł umknąć organizatorom obozów i wycieczek dla dzieci. Oni jak zawsze bacznie obserwują nowe pasje i zajawki dzieciaków i na tej podstawie tworzą nowe, ciekawe obozy i kolonie. Tak oto powstał obóz fitness.

Jest to rodzaj obozu skierowany do płci pięknej, ponieważ to zazwyczaj dziewczęta interesują się fitnessem oraz wszystkim co związane z byciem fit.

Obozy fitness w swoich programach mają oczywiście bardzo dużo aktywności ruchowych. Stałym elementem tychże obozów są codzienne zajęcia sportowe. Uczestnicy są zachwyceni, kiedy mogą realizować się i spełniać swoje pasje w gronie rówieśników. Bardzo duża grupa rówieśnicza to również ogromna motywacja podczas obozów fitness. Każdy może liczyć na wsparcie i dobre słowo.

Oprócz zajęć fitness uczestnicy mają mnóstwo innych, między innymi warsztaty zdrowego żywienia, które prowadzone są przez doświadczonych dietetyków. Poza sportem oraz wykładami obozowicze mają także mnóstwo czasu na odpoczynek i rozmowy z pozostałymi uczestnikami. Doskonała integracja grupy na obozach fitness to podstawa i właśnie na to kładą nacisk wychowawcy kolonijni.

Jeśli chodzi o kadrę wybieraną na obozy fitness to są to najczęściej instruktorzy fitnessu oraz trenerzy. Osoby te mają ogromne doświadczenie w prowadzeniu zajęć sportowych, ale także w pracy z dziećmi i młodzieżą. Dzieciaki są zachwycone, kiedy w trakcie obozów fitness mają możliwość czerpać wiedzę od ambitnych trenerów. Ponadto wychowawcy potrafią zaangażować w zajęcia każdego, specjalnie dobrane programy i ćwiczenia nie pozwalają komukolwiek zostać z tyłu.

Podczas obozów fitness dzieciaki zazwyczaj biorą udział w jednodniowych wycieczkach, które odrywają je od obozowej rzeczywistości i pozwalają odetchnąć. Zazwyczaj są to parki linowe, parki rozrywki, aqua parki lub inne ciekawe regionalne miejsca.

Obozy fitness organizowane są zarówno w górach, nad morzem jak i nad jeziorem. Jeśli chodzi o lokalizację to nie ma ograniczeń, ponieważ dzieciaki uczestniczą w zajęciach na specjalnie przygotowanych salach treningowych. Wykorzystanie infrastruktury odbywa się na przykład podczas zawodów lub porannych treningów.

Polecamy obóz fitness wszystkim dzieciakom kochających ruch i dobrą zabawę. Należy jednak spieszyć się z ewentualnymi zapisami ponieważ obozy fitness cieszą się ogromną popularnością. Życzymy udanych i aktywnych wakacji podczas obozów fitness.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here