Tatuaże mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników – jedni uważają je za sposób wyrażania siebie i artystyczną ozdobę ciała, innym wprowadzanie tuszu do skóry właściwej kojarzy się z ogromnym bólem i złym gustem. Co w sytuacji, gdy chcemy pozbyć się tego trwałego rysunku, bo został nieudolnie wykonany lub po prostu przestał nam się podobać? Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje profesjonalne zabiegi laserowego usuwania tatuażu, dzięki którym zniknie on całkowicie lub stanie się znacznie mniej widoczny. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? Czy laserowe usuwanie tatuaży to metoda dla każdego?

Niechciany tatuaż nie musi być pamiątką na całe życie

Decyzja o zrobieniu tatuażu często podejmowana jest w bardzo młodym wieku, to co podobało nam się w wieku 20-stu kilku lat, nie zawsze jest spójne z naszą osobowością i gustem na dalszym etapie życia. Kiedyś pozbycie się permanentnego rysunku z ciała nie było w ogóle możliwe, na szczęście medycyna estetyczna bardzo dynamicznie się rozwinęła w ostatnich latach i obecnie mamy co najmniej kilka metod efektywnej redukcji tatuaży, a jest to:

 • peeling (jedynie rozjaśniają pigment, nie eliminując go całkowicie),
 • zabieg chirurgicznego usuwania tatuaży,
 • zabieg laserowego usuwania tatuaży.

Zdaniem specjalistów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, laserowe usuwanie tatuażu jest najskuteczniejszym sposobem pozbycia się niechcianego lub nieudanego tatuażu, który nie pozostawia szpecących blizn i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji od pacjenta. Do zabiegu wykorzystywane są różne lasery medyczne – jaki sprzęt radzi sobie z pigmentami wprowadzonymi pod skórę najlepiej?

Jakie urządzenie najskuteczniej usuwa niechciany tatuaż?

Liderem na rynku jest bez wątpienia laser Cutera Enlighten Triplex, który jest certyfikowanym, wszechstronnym, nowoczesnym urządzeniem, łączącym dwie innowacyjne technologie – pikosekundową oraz nanosekundową (posiada trzy długości fal 532 nm, 670 nm, 1064 nm). Wiązka lasera rozbija cząstkę barwnika (zarówno czarnego, jak i jasnego) na mikroelementy, które są wchłaniane przez komórki organizmu (tzw. makrofagi). Jest to nieinwazyjna metoda, a ultrakrótki kontakt impulsu ze skórą pacjenta sprawia, że zabieg nie wiąże się z intensywnym bólem ani innymi niedogodnościami. Co więcej, laserowe usuwanie tatuaży z wykorzystaniem tego sprzętu wysokiej klasy, jest bezpieczne dla wszystkich typów skóry. 

Poznaj niesamowite efekty laserowego usuwania tatuażu 

Jakich rezultatów możemy się spodziewać, decydując się na laserowe usuwanie tatuażu? Pierwsze pozytywne zmiany są widoczne już po jednej sesji (każdy zabieg rozjaśnia tatuaż średnio o 20-25%). Laser Cutera świetnie radzi sobie zarówno z amatorskimi, jak i profesjonalnymi tatuażami w różnych kolorach. Terapia Pico + Nano by Enlighten Triplex skutecznie likwiduje rysunki wykonane czarnym, zielonym, niebieskim, granatowym brązowym, żółtym lub czerwonym pigmentem, co kiedyś było niemożliwe. Im ciemniejszy barwnik, tym szybciej osiągniemy finalny efekt. Dokładna ilość wizyt w gabinecie lekarskim jest też uzależniona od głębokości umieszczenia pigmentu – ustala się ją indywidualnie z każdym pacjentem. Warto wspomnieć, że mimo wysokiej efektywności i poziomu bezpieczeństwa. podczas wykonywania procedury, laserowe usuwanie tatuaży nie jest zabiegiem, z którego może skorzystać każdy – jakie zdrowotne czynniki wykluczają pacjenta z możliwości poddania się działaniu rewolucyjnego urządzenia Cutera?

Jakie są przeciwwskazania do laserowego usuwania tatuażu?

Do głównych przeciwwskazań poddania się laserowemu usuwaniu tatuażu zalicza się:

 • skłonność do bliznowców,
 • choroby tkanki łącznej,
 • cukrzyca,
 • choroby nowotworowe,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • anemia,
 • małopłytkowość,
 • choroby naczyniowe,
 • ostra lub przewlekła niewydolność nerek,
 • łuszczyca,
 • immunosupresja,
 • zaburzenia krzepliwości krwi.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o laserowym usuwaniu tatuażu za pomocą terapii Cutera Enlighten Triplex Pico + Nano? Szczegółowy przebieg zabiegu, ceny i kluczowe informacje o urządzeniu znajdziesz na stronie: https://bienkowscyclinic.pl/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here