Jakiś czas temu w sieci została utworzona akcja „Nie kupię nowych ubrań przez cały rok„. Nie została ona jednak wprowadzona tylko na jeden dany rok. Po upływie 12 miesięcy istnieje prawdopodobieństwo, że akcja ruszy od nowa i nic nie stoi temu na przeszkodzie. Hasło akcji brzmi banalnie. W teorii oczywiście. W praktyce okazuje się, że nie jest to jednak tak proste jak brzmi. Jak tego dokonać? Czy jest to wykonalne w czasach, kiedy sklepy kuszą nas z każdej strony nowymi ofertami czy propozycjami?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-nie-kupowac-ubran/

Na czym polega akcja „Nie kupię nowych ubrań przez cały rok” i jaki ma ona cel?

Produkcja ubrań wiąże się z zużyciem hektolitrów wody. Starajcie się zatem postawić na coś innego niż ubrania z sieciówek. Zdecydujecie się na te ubrania, które znajdziecie w lumpeksach. Zdecydowanie strońcie od galerii handlowych czy też zamawiania ubrań na zalando. Często jednak wybieramy się tam żeby tylko popatrzeć, a okazuje się, że przychodzimy do domu z torbami pełnymi zakupów.

Jak nie kupować ubrań?

Im mniej będziecie wybierać się do galerii, tym mniejsze prawdopodobieństwo tego, że coś przymierzymy czy też co gorsza kupimy. Wychodzenie do galerii handlowych powinniśmy potraktować do  całkowitego minimum. Do sklepu wybierajcie się tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne i tego potrzebujecie np. w celach zakupów spożywczych. 

Sprzęty lub inne akcesoria możemy zamówić przez internet np. na portalach takich jak allegro, czy specjalnych stronach typu RTVAGD (Media Expert czy Media Markt). Taka opcja posiada kilka plusów. Jest nie tylko wygodniejsza, ale także w wielu przypadkach i tańsza. Łączycie więc przyjemne z pożytecznym.

Zobacz też: http://fashionshake.pl/aplikacje-na-telefon-dla-kierowcow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here