Długi majowy weekend zbliża się wielkim krokami. Jeżeli chcesz spędzić go rodzinnie wraz ze swoją pociechą, sprawdź już teraz atrakcje czekające na najmłodszych w Warszawie!

Spacer Starówką

Gdy pogoda będzie dopisywała, doskonałym wyborem będzie spacer warszawską Starówką. To właśnie tam możemy zobaczyć wiele zabytkowych budynków starej Warszawy, które nadal zachwycają swoim monumentalnym wyglądem i ciekawymi historiami.

Zamek Królewski, kolumna Zygmunta III Wazy, rynek wraz z pomnikiem warszawskiej Syrenki, zabytkowe mury miejskie to tylko kilka punktów, które warto zobaczyć podczas swojej wizyty w Warszawie.

 Warszawskie Zoo

Kapitalnym pomysłem na majowy weekend z dzieckiem będzie również wizyta w warszawskim Zoo. To właśnie tam można zobaczyć wiele zwierząt pochodzących z różnych zakątków świata, a także dowiedzieć się o nich więcej.

Warszawskie Zoo jest uwielbiane przez najmłodszych, dlatego przy ładnej pogodzie także warto je odwiedzić!

 Centrum Nauki Kopernik

To najpopularniejsze w Polsce centrum nauki może być dla dziecka nie lada atrakcją. Centrum Nauki Kopernik w przystępny dla każdego sposób prezentuje prawidła rządzące fizyką, chemią, a także wieloma innymi dziedzinami nauki.

Przy Centrum Nauki Kopernik działa również planetarium Niebo Kopernika i można spędzić czas w specjalnym Parku Odkrywców, w którym także na najmłodszych czeka wiele niespodzianek.

 Wizyta w teatrze dla dzieci

Gdy nie wiemy, co dla dzieci w Warszawie będzie dobrym wyborem na chłodniejszy, deszczowy dzień, warto pomyśleć o wykupieniu biletów do teatru dziecięcego.

W Warszawie działa wiele teatrów dla dzieci, w tym między innymi znany Teatr Małego Widza, który zapraszana spektakle dzieci już od pierwszego roku życia. Aktualny repertuar teatru dostępny jest na jego stronie internetowej.

 Warszawskie muzea

Warszawa ma także szereg placówek muzealnych, które dostępne są również dla najmłodszych.

Warto wspomnieć między innymi o takich z nich jak Muzeum dla Dzieci, które działa w ramach Państwowego Muzeum Etnograficznego. Muzeum Domków dla Lalek czy też Muzeum Ewolucji, które znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here