Rodzice posiadający dzieci wiedzą, że są one narażone na pewne czynniki, przed którymi należy je chronić. Dodatkowo dzieci często lubią w drodze do szkoły lub z powrotem odwiedzać różne miejsca i zbaczać z drogi do domu. Dlatego powinniśmy zabezpieczać je przed wszelkimi dostępnymi zagrożeniami. Jak tego dokonać i sprawić abyśmy nie musieli się martwić o nasze pociechy podczas ich nieobecności w domu?

Podstawowym zagrożeniem jakie mogą napotkać masze dzieci w drodze do lub ze szkoły są ulice pełne samochodów. Często zdarza się, że szkoła jest oddalona o sporą odległość od miejsca zamieszkania. Droga jaką muszą przebyć dzieci nierzadko usiana jest kilkoma skrzyżowaniami. w innych przypadkach brak chodnika powoduje, że dzieci są zmuszone do chodzenia poboczem ulicy. Zajęcia w szkołach często trwają do późnych godzin popołudniowych,a zimową porą dzień szybko się kończy i zapada zmrok. Z tego powodu powinniśmy zaopatrzyć nasze dzieci w szereg odblasków. Istnieje wiele rozwiązań noszenia odblasków. Głównym i chyba najbardziej sprawdzonym sposobem są kamizelki odblaskowe. Ich wielkość oraz komfort i wygoda noszenia sprawiają, że metoda ta od dawna zdaje egzamin. Proste zapięcie kamizelki oraz często występujące wzory sprawiają, że nasze pociechy coraz chętniej je noszą. Dobrą alternatywą są również ubrania pokryte odblaskami. Ich funkcjonalność oraz użyteczność zdecydowanie dają duży plus, jednak istnieje jeden poważny mankament. Jaki? Ubrania takie posiadają odblaski w nielicznych miejscach, co skutkuje mniejszą widocznością i odbijanym światłem, przez co dzieci są mniej widoczne. Jednak lepsze to niż nic. Ciekawym gadżetem mogą być stosunkowo niedawno wprowadzone świecące buty. Podeszwy takiego obuwia posiadają lampki led, co daje doskonały rezultat. Innym sposobem będą odblaski zaciskowe na rękę. Są niewielkie, ale założenie na obie ręce czy stopy daje dobry efekt. Dodatkowym plusem jest to, że są niewielkie, a dzieci mogą je łatwo schować w swoich plecakach. Kolejnym typem odblasków mogą być zawieszki jako uzupełnienie pozostałych. Pamiętajmy jednak, że odblaski muszą spełniać podstawowe zadanie, czyli powinny doskonale odbijać padające na nie światło. Rynek odblasków jest ogromny, a wielu producentów zamiast na bezpieczeństwo i funkcjonalność, stawia na ich wygląd.
Mimo młodego wieku i wielu przeciwwskazań, warto zaopatrzyć dziecko w telefon komórkowy. Kontakt z dzieckiem w razie zbyt długiej nieobecności w domu może być zbawienny. Nigdy nie wiadomo, czy dziecko nie potrzebuje w danej chwili pomocy. Pamiętajmy o tym.
W okresie letnim czy wiosennym, dzieci często lubią jeździć do szkoły rowerami. Podstawową ochroną jaką możemy w tym wypadku zapewnić dziecku jest oczywiście kask rowerowy. Dobierzmy go w odpowiedni sposób, przede wszystkim zwracając na rozmiar, tak aby kask doskonale przylegał do głowy i nie przemieszczał się podczas ruchu. Doskonałym dodatkiem będą ochraniacze na łokcie oraz kolana.

Pamiętajmy o ochronie naszych dzieci w drodze do szkoły. Zapewnijmy im to, aby mogły się jak najlepiej rozwijać i być bezpieczne.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOddychające buty
Następny artykułButy na wiosnę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here