Co to znaczy zegarek damski dobrej jakości?

0
1211

Niezależnie od przedmiotu wysoka jakość, to cecha pożądana. Dlatego również i damski zegarek powinien być dobry, a nawet bardzo dobry, pod wieloma względami. Jakie cechy musi posiadać porządny czasomierz, którego użytkowniczką będzie kobieta? Przekonajmy się!

Świecidełka i złoto

Damski zegarek dobrej jakości powinna wyróżniać nierdzewna stal szlachetna. A ponieważ kobiety lubią nie tylko brąz, ale też złoto, dobrze jest, kiedy bezel, koronka i uszy czasomierza wykonane zostały np. z 18-karatowego, różowego złota. Dostępne są również modele, których wskazówki i indeksy mają kolor żółtego złota i jednocześnie pokryte zostały materiałem fosforescencyjnym, który długo świeci w ciemności. To praktyczne rozwiązanie, które pozwala m.in. sprawdzać godzinę również w nocy. I tu podpowiadamy, że taką opcję ma zegarek Carrera. Na pewno panie zachwyci też tarcza wykonana z białej masy perłowej ozdobiona diamentami. A jeżeli dodatkowo w bezel wprawiono brylanty, to achom i ochom nie będzie końca.

Oczywiście absolutnym must have jest także nierysujące się szkło szafirowe. A jeżeli zostało ono pokryte podwójną powłoką antyrefleksyjną, która niweluje różnego rodzaju niepożądane lśnienia i odbicia wpływające negatywnie na wyraźność i czytelność tarczy, to takie rozwiązanie zasługuje na podwójne docenienie. Poza tym, jak wiadomo, kobiety przywiązują dużą uwagę do tego, jak wyglądają używane przez nie przedmioty, więc np. czarny pasek ze skóry aligatora podszyty gumą zwiększającą żywotność z pewnością uznany zostanie za rzecz nie tylko dobrą jakościowo, ale też ciekawą i wyróżniającą. Niejedną parę oczu przyciągnie również matowo-błyszcząca, stalowa bransoleta. A jeżeli komuś takie rozwiązania wydają się zbyt ekstrawaganckie, to zawsze można postawić na klasykę, która nigdy się nie nudzi. Przecież klasy nie można odmówić także paskom ze sztucznej skóry, pod warunkiem że trzymają one możliwie jak najwyższy poziom. Jednocześnie warto sprawdzić, czy producent daje możliwość wymiany bransolety na pasek (oraz w drugą stronę).

Oczywiście przydaje się też bezpieczne, jednostronnie zamykające się zapięcie motylkowe. W ten sposób znikają wszelkie obawy związane z tym, że zegarek może spaść z nadgarstka. A wracając do wyglądu, to na pewno dobrej jakości damski zegarek musi pasować do wielu stylizacji i różnego rodzaju okazji, w tym biznesowych spotkań czy bankietowych kolacji. Między innymi takie wymagania spełnia np. zegarek Carrera.

Estetyka oraz wodoszczelność

Porządny czasomierz dla kobiety powinien także być wodoszczelny (najlepiej 100 m, czyli 10 atmosfer lub więcej). Musi wytrzymać deszcz, mycie rąk, przypadkowe zachlapania, prysznic czy wodne szaleństwa. To ważne, ponieważ dzięki temu ani na moment nie musimy rozstawać się z ulubionym, ale też przecież wartościowym zegarkiem. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że zewnętrzna strona paska, która zrobiona jest ze skóry, nie może być narażana na nadmierny kontakt z wodą, bo po prostu nie jest do tego przystosowana. Zanim zapadnie decyzja o zakupie konkretnego modelu, należy również sprawdzić, czy został on wyposażony w zakręcane koronkę oraz dekiel, które zabezpieczają czasomierz przed brudem, kurzem oraz piaskiem. W przypadku propozycji takiej jak zegarek Carrera nie będzie z tym problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here