Choroby żył zaczynają się bardzo niewinnie, ale mogą prowadzić do bardzo poważnych schorzeń, a także śmierci. Nie warto więc bagatelizować już pierwszych objawów, tylko udać się do specjalisty w tej dziedzinie. Nauka, która objęła za punkt badań tę właśnie część ludzkiego ciała, jest flebologia.

Co to takiego flebologia?

Ta dziedzina nauk medycznych zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób naszych naczyń krwionośnych, czyli żył i tętnic. Okazuje się, że bardzo łatwo może w nich dochodzić do stanów chorobowych, a przyczyn należy poszukiwać w naszym sposobie życia. Przyczynia się do tego między innymi zła dieta, brak ruchu, siedzący tryb życia, nadmierny stres, otyłość i nadwaga, a także picie alkoholu i palenie papierosów. Pierwsze objawy, jakie mogą wskazywać na rozwijające się powoli choroby układu krążenia, to często pojawiające się pajączki na naszych nogach, skurcze łydek, a także popularne hemoroidy. Pierwsze objawy dotykają coraz młodszych ludzi i nigdy nie powinny być bagatelizowane, ponieważ nie leczone żylaki mogą prowadzić do poważnych chorób, które mogą mieć bardzo poważne konsekwencje dla naszego zdrowia.

Najważniejsze objawy – co powinno nas niepokoić?

Oprócz wszystkim dobrze znanych pajączków pojawiają się również takie objawy jak uczucie ciężkości w nogach, opuchlizna łydek, kostek i stóp, która szczególnie uciążliwa jest wieczorami, a ustępuje rano. Z czasem pojawiają się także zgrubienia naczyń pod kolanami i wokół kostek. Początkowym objawem mogą być także nocne skurcze łydek. Nie zawsze wskazują one na choroby naczyń, ale centrum flebologii to miejsce, gdzie można skonsultować je z lekarzem specjalistą. Wczesne rozpoznanie oraz zastosowanie leczenia to sposób na rozwiązanie tego rodzaju problemów zdrowotnych. Klinika flebologii to także miejsce, gdzie przeprowadzi się najważniejsze badania.

Centrum flebologii, czyli badanie tętnic i żył

Lekarz specjalista od flebologii w pierwszej kolejności przeprowadzi badanie fizykalne, a także bardzo ważne USG Dopplera, które zobrazuje stan naszych naczyń krwionośnych. Dzięki niemu widać już, czy rozwija się w nich jakiś stan zapalny, który w konsekwencji może prowadzić do rozwoju poważnej choroby. Klinika flebologii to doświadczeni specjaliści w tej dziedzinie, którzy pracują na specjalistycznych i innowacyjnych urządzeniach diagnostycznych, to tutaj więc warto udać się, gdy zauważymy niepokojące objawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here