Golenie wymaga odpowiedniego zmiękczenia zarostu. Przy okazji można wykonać delikatny lub nieco mocniejszy peeling twarzy. Nie potrzeba tu wbrew pozorom wielu kosmetyków, a jedynie krem lub mydło do golenia, a także pędzel do golenia zarostu. Dylematem pozostaje wybór rodzaju włosia. Naturalne wydaje się być najbardziej oczywistym wyborem, tylko jakie wybrać?

Pędzel do golenia dla mężczyzny z włosiem borsuka – rodzaj ma znaczenie

Jeżeli słyszałeś, że najszlachetniejsze pędzle do golenia są wykonane z włosia borsuka, to masz słuszność. Jednak musisz wiedzieć, że pędzel pędzlowi nierówny. Dlaczego? Pędzel do golenia dla mężczyzny z włosia borsuka może być wykonany z różnych części sierści tego sympatycznego leśnego zwierzaka. Najlepsze włosie pochodzi z grzbietu borsuka. Jest jasne i miękkie. Pędzle z takim włosiem noszą nazwę Silvertip Badger i są najdroższą propozycją spośród pędzli do golenia z włosiem borsuka. Dodatkowo należy zaznaczyć, że są one układane ręcznie i nie są przycinane. Nieco tańszy jest pędzel do golenia zarostu Best Badger. W tym przypadku włosie jest jasnobrązowe i częściowo przycinane mechanicznie, przez co w kontakcie ze skórą może dawać wrażenie szorstkości. Ponadto pozyskiwane jest z brzucha borsuka, gdzie również jest ono bardzo miękkie. Pure badger to najtańsze spośród borsuczych pędzli, choć oczywiście nadal zalicza się je do produktów wysokiej jakości. Tutaj włosie pozyskiwane jest z brzucha, a także innych części ciała zwierzęcia, z wyłączeniem grzbietu. Włosie jest całkowicie mechanicznie przycinane, dlatego może być nieco bardziej szorstkie niż np. Silvertip Badger. Włoski są tu koloru brązowego, a nawet czarnego. Najbardziej pożądany wśród koneserów jest pędzel do golenia zarostu finest and two bands. Jasna, ciemna i jasna kolorystyka, czyli pasiaste włosy są bardzo trudne do pozyskania, w związku z tym to kolekcjonerska perełka. Wszystkie pędzle z włosiem dzika doskonale absorbują wodę i pozwalają na szybkie wyrobienie piany.

Pędzel do golenia zarostu z włosiem dzika – dla mężczyzn, którzy lubią mocniejszy peeling skóry

Zadaniem każdego pędzla do golenia w połączeniu z mydłem wyrobionym w tyglu jest odpowiednie zmiękczenie zarostu. Jednak podczas nakładania można wykonywać bardziej delikatny lub intensywny masaż. Ten drugi gwarantuje szorstkie włosie dzika. Takie pędzle z pewnością nie są polecane tym mężczyznom, którzy posiadają bardzo wrażliwą skórę. Można jednak znaleźć producentów, którzy rozróżniają twardość włosia dzika. Tymi pędzlami doskonale rozprowadza się pianę na twarzy i przede wszystkim można pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Również w przypadku pędzli z włosiem dzika można wyróżnić różne rodzaje, takie jak: Bristle, Pure Bristle i Boar. Warto podkreślić, że w miarę użytkowania pędzle z włosiem dzika stają się mniejsze, gdyż końcówki rozdzielają się na 2-3 cieńsze włosy.

Pędzle do golenia z włosiem końskim – humanitarna alternatywa

Jeśli ekologia i humanitarne traktowanie zwierząt jest dla ciebie bardzo istotne, to masz alternatywę dla włosia dzika i borsuka, a mianowicie pędzle do golenia zarostu z włosiem końskim. Pozyskiwane jest w czasie wyczesywania konia, zarówno z grzywy, jak i ogona. W pędzlu występują one w różnych proporcjach, mniej więcej 1:2, przy czym dwa razy więcej jest twardszego włosia z ogona. Nie trzeba jednak obawiać się zbytniej szorstkości i w tym przypadku, gdyż można porównać miękkość do włosia borsuka w pędzlach typu Best Badger. Włosie jest wielokolorowe, gdyż pozyskiwane jest od koni o białej, brązowej, a także czarnej grzywie i każdy kolor występuje w pędzlu. Warto podkreślić, że zanim włosie zostanie ułożone w kształt główki pędzla zostaje poddane sterylizacji.

A może włosie mieszane?

Jeśli chodzi o pędzle do golenia zarostu z naturalnym włosiem to mamy jeszcze do wyboru modele z włosiem mieszanym. Zatem niektórzy producenci w jednym pędzlu do golenia zarostu łączą włosie borsuka i dzika, albo borsuka i konia. Takie pędzle charakteryzują się trwałością i dobrą absorpcją wody podobnie jak te z wyselekcjonowanym włosiem pozyskanym od jednego zwierzęcia.

Czy zatem można wybrać najlepszą opcję? Naszym zdaniem wszystko jest kwestią preferencji, a także podejścia do kwestii etycznych. Jeśli chodzi o samo wyrabianie piany, to wszystkie pędzle są porównywalne. Z pewnością najbardziej prestiżowe są najdroższe modele z włosia borsuka. Jeśli z kolei czynnik ekonomiczny ma znaczenie, to warto wybrać pędzel do golenia dla mężczyzny z włosiem dzika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here