Wygodne obuwie to wygodne życie
Może pomyślicie, że to przesada, ale ja i tak będę tkwić przy swoim.
Życie przecież przynosi różne niespodzianki, które trudno byłoby nam znieść, a do tego jeszcze niewygodne buty.
Czasami zdarza się, że kupimy buty, które — gdy przymierzaliśmy — były wspaniałe, a po kilku noszeniach okazuje się, że są niewygodne.
Robimy wtedy różne cuda, żeby jakoś uratować naszą sytuację. Niekiedy rzeczywiście kupiliśmy pochopnie i nasze buty są za małe lub po prostu nie podobają nam się i musimy je zwrócić.
Często niewygoda ma inne podłoże. Buty mogą być trochę za duże albo źle znosi je nasza stopa. Wtedy niewątpliwie potrzebne są wkładki do butów!
Wkładki do butów, wykonywane są z różnych materiałów: korek, filc, tworzywa sztuczne, papier, drewno, metal, szkło itd. itp.
Wybierając wkładki, należy się kierować ich rozmiarem i rodzajem materiału, z którego są wykonane. Możemy być uczuleni na jakiś surowiec, klej, farbę, czy cokolwiek. Wkładki wykonane z filcu bądź plastiku, są o tyle lepsze od innych, gdyż możemy je odpowiednio dopasować do buta — przycinając.
Po zastosowaniu wkładek od razu poczujemy ulgę. Stopa wypełnia but dostatecznie i chód stał się przyjemny.
Aby urozmaicić asortyment i zwiększyć obroty, producenci zastosowali szereg zmian innowacyjnych. Oprócz wprowadzenia wielobarwności zaczęto stosować niekonwencjonalne materiały do produkcji wkładek.

I tak — mamy obecnie wkładki wykonane z: papieru ściernego, kory, asfaltu, łuczywa, gumy, pinezek, siatki ogrodzeniowej, krawatów, obierek, wytłoczek, guzików … Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność.
Skąd wziął się pomysł do wprowadzenia takiej rewolucji? – zapytacie.
Otóż kiedyś, na pewnym balu przebierańców zainicjowano konkurs.
Nagrodą była olbrzymia butelka szampana, a wygrać mogła ją osoba, która zaprezentuję najciekawsze wkładki do butów. Nie wiadomo kto wpadł na taki pomysł i po co. Zwłaszcza, że do butów, w których ma się tańczyć – rzadko używa się wkładek. Może organizator miał ochotę na tego szampana, a musiał on być spożytkowany. Ale zwycięzca się znalazł. Wygrał gość, który przez pomyłkę włożył do butów kalkę maszynową.
To nasunęło pomysł, znajdującemu się na balu producentowi akcesoriów obuwniczych do rozpoczęcia produkcji niekonwencjonalnych wkładek do butów.
Wkładki te — rzecz jasna — miały mieć zastosowanie li tylko ozdobne.
Służą jako breloczki, ozdoby na choinkę, zabawki, gadżety reklamowe i inne. Nieoczekiwanie jednak znalazły się grupy osób, które z ochotą zaczęły używać ich w sposób konwencjonalny. Zapominamy o istnieniu w naszym społeczeństwie masochistów, fakirów, jogów, freak’ów, pokutników. Te grupy osób zostały stałymi odbiorcami nietypowych wkładek do butów.
Dzięki temu przemysł obuwniczy zyskał dodatkową atrakcyjność i został inaczej postrzegany.
Niektóre rozwiązania mają ciekawą historię, o której nawet byśmy nie śnili, a niewygoda w bucie może okazać się dla innych — zbawieniem.
Może i TOBIE uda się zainicjować jakieś zaskakujące rozwiązanie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułButy Rieker
Następny artykułButy Kazar

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here