Obuwie dzieli się na wiele różnych rodzajów, a każdy z nich pasuje bardziej do uprawiania innego sportu, lub po prostu do komfortowego spaceru. Mam wielu znajomych, którzy są lekarzami i ogólnie nie są na bakier ze zdrowiem i chodzą oni bardzo często w butach z pianką aerodynamiczną. Umożliwia ona wygodne przemieszczanie się i nie naraża naszych mięśni na mikro urazy, które mogą nam się przytrafić praktycznie każdego dnia. Tak naprawdę czasem nie musimy nawet uprawiać sportu, a wystarczy że staniemy krzywo na jakiś konar, bądź kamień, którego nie widzimy. Sam kilka razy miałem przypadki tego typu i wiem jak łatwo zrobić sobie krzywdę.

Na szczęście z roku na rok jestem coraz mądrzejszy i wiem w jaki sposób zadbać o swoje zdrowie i życie. Profilaktyka przede wszystkim i staram się naprawdę o to, by zadbać o wszystko i dopiąć każdy szczegół na ostatni guzik. Chodzi mi przede wszystkim o to, że nie wychodzę z domu bez posiadania na moich stopach wygodnych butów. Miałem kilka razy w życiu skręconą kostkę i któregoś razu powiedziałem sobie, że był to już ostatni taki przypadek, w którym robię sobie krzywdę nie dobierając dobrego obuwia. Buty asics są ze mną od kilku lat i zmieniły moje życie sportowe w bardzo udane. Od kiedy noszę buty tej marki, nie zauważam żadnych mikro urazów i moje stawy oraz mięśnie sprawują się tak dobrze, jakbym wciąż miał 18 lat i wszystko w moim organizmie było by sprawne jak wtedy.

Butów asics nie używam tylko i wyłącznie wtedy, gdy wychodzę pokopać w piłkę z chłopakami, oraz w momencie, gdy wyprowadzam psa. Są one na moich stopach prawie codziennie i używam ich w wielu sytuacjach. Mam nawet jedną parę butów tej marki, która nadaje się do tego, żeby chodzić po domu. Są lekkie i bardzo dobrze przepuszczają powietrze, dzięki temu mogę ich używać nawet wtedy, gdy gotuję sobie obiad i przemieszczam się po domu. Moja żona się ze mnie zawsze śmieje i ma niezły ubaw, gdyż asicsy tak przypadły mi do gustu, że nie rozstaje się z nimi zupełnie. Ostatnio śmiała się do mnie nawet, że gdybym mógł, to wszedłbym pewnie w nich nawet do łóżka. Oczywiście tak szalony nie jestem, ale człowiek w pewnym wieku zaczyna rozumieć, że jego zdrowie jest najważniejsze i stara sobie zapewnić najlepszą ochronę.

Reasumując więc muszę powiedzieć, że chodzę w butach tej firmy jakieś 6 lat i na moich stopach było już około 8 par butów od nich. Bodajże tylko z jednej pary byłem niezadowolony, ale to przez mój błąd i niedopatrzenie, gdyż dokonałem zbyt szybkiego i pochopnego zakupu. Nie zwróciłem uwagi na to, że buty są po prostu o 2 numery za duże i zamiast 45 zamówiłem rozmiar 47. Przez to musiałem je odsprzedać za pół ceny koledze, który ma bardzo wielką stopę i ucieszył się z tego powodu bardzo. Mogliśmy razem biegać po lasku za jego domem i dzięki sprzedaży butów odnowiłem nieświadomie lekko zakurzoną znajomość. Dzięki asics czuję, że mogę biegać po naprawdę ciężkich terenach i przełamywać wiele barier, oraz nie bać się o to, że gdy nadepnę na kamień, to złapię kontuzję.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułButy carinii
Następny artykułZa małe buty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here