Zakupy z dzieckiem wbrew pozorom mogą być bardzo przyjemne. Jeśli odpowiednio wcześnie zaczniemy je uczyć wymaganego zachowania, po jakimś czasie nie będziemy mieli z tym absolutnie żadnego problemu. Najwięcej kłopotów zazwyczaj sprawia nam chęć pociechy do posiadania różnych nowych rzeczy, niezależnie od tego czy są to zabawki, czy słodycze.

Zgodnie z harmonogramem

Niemal wszyscy czujemy się bezpieczniej wtedy, gdy wiemy co nas czeka. To samo dotyczy dzieci. Zanim wiec wyjdziemy z domu wytłumaczmy maluchowi dokąd idziemy i w jakim celu. Możemy nawet ustalić, że po wspólnych zakupach wybierzemy się na lody lub plac zabaw.

Ważna jest także lista zakupów. W zależności od wieku naszego dziecka możemy stworzyć notatki pisane lub wyklejane. Ta druga opcja jest formą dodatkowej zabawy dla naszej pociechy. Oczywiście ważne jest, by zawsze dokładnie trzymać się listy. Jeśli dziecko będzie wymuszało na nas dodatkowy zakup, jeszcze raz wspólnie przeanalizujmy notatki i pokażmy, że danego produktu w nich nie umieściliśmy.

Zakupy mogą być wspaniałą zabawą

W sytuacji kiedy planujemy długie zakupy możemy zamienić je w zabawę. Mali odkrywcy ucieszą się, jeśli wspólnie stworzymy mapę sklepu do jakiego się wybieramy. Zaznaczmy na niej poszczególne miejsca, które chcemy odwiedzić oraz produkty do kupienia. W sklepie posadźmy dziecko w wózku i prośmy by nas nawigowało do miejsc docelowych.

Z kolei, gdy wybieramy się do galerii handlowej możemy wymyślać prostsze zabawy, na przykład w „zgadnij kto to”. To dobry pomysł na to, by odciągnąć uwagę malucha od długich spacerów po sklepie.

Sprawdzone miejsce

Zazwyczaj, gdy pojawiamy się w nowym sklepie chcemy go dokładnie sprawdzić. Dla dziecka może być to szczególnie męczące. Zamiast więc zwiedzać nowe miejsca, wybierzmy te sprawdzone. Ma to ogromne znaczenie w dużych miastach takich jak Warszawa. Centrum handlowe w większych miastach są zazwyczaj bardzo rozbudowane, a co za tym idzie znalezienie w nich tego, co nas interesuje może zając sporo czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here