W obecnych czasach z pewnością każdy z nas korzystał przynajmniej raz z usług sklepu internetowego. Przy powszechnym dostępie do internetu nie da się ukryć, że najszybszą i najwygodniejszą metodą dokonywania zakupów w sieci są płatności online. Mimo wielu korzyści, które za sobą niosą, wiele osób obawia się opłacania zamówień w ten sposób. Boją się cyberprzestępców, których obecnie w sieci jest dość sporo. Aby uniknąć niemiłych sytuacji, należy być po prostu czujnym. Obecnie istnieje też wiele metod ochrony płatności online na stronach, o których mowa?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/ochrona-w-sieci/

Kodowanie

Obecnie większość banków wprowadziło konieczność potwierdzenia danej płatności, za pomocą kodu, który przyjdzie do właściciela konta bankowego sms-em. Taka wiadomość informuje nas o rozpoczęciu płatności. Otrzymane hasło zazwyczaj jest aktywne przez krótki okres czasu. Taki system ochrony, który opiera się na hasłach sms nazywa się 3D Secure. Jest to prosty, a jednocześnie bardzo skuteczny sposób zabezpieczający.

Tajny szyfr

Bezpieczne strony internetowe to takie, które gwarantują swoim klientom bezpieczeństwo płatności online. Jak to robią? Przede wszystkim używają szyfrowania danych. Aby mieć pewność, że nic nam nie grozi, powinniśmy korzystać wyłącznie z takich stron. Tylko wtedy możemy mieć gwarancję, że nasze transakcje są bezpieczne. Rozsądne podejście do tej czynności pozwoli nam uniknąć różnego rodzaju zagrożeń. Jeżeli będziemy korzystać ze stron internetowych, które nie są zaszyfrowane możemy spotkać się z taką sytuacją, że nasze dane zostaną wykradzione i przekierowane.

Internet Secure

Aby uchronić się całkowicie przez różnymi zagrożeniami, które czekają na nas w internecie, należy nie tylko zdawać się na zabezpieczenia ze strony właścicieli platform internetowych, oprócz tego należy też samemu zadbać o ochronę płatności online. W końcu kto zadba o nas lepiej, jak nie my sami. Jakie kroki zatem warto podjąć? Po pierwsze, należy zakupić antywirus, który będzie licencjonowany oraz będzie pochodził z legalnego źródła. Najlepszym wyborem będzie wersja z funkcją ochrony Internetu, a oprócz tego również naszych działań w sieci.

Zobacz też: http://fashionshake.pl/czym-jest-gra-portal/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here