Lekarz endokrynolog katowice zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób, które atakują nasze gruczoły wydzielania wewnętrznego, czyli na przykład tarczycę, nadnercza, jajniki i jądra czy przysadkę mózgową. Gruczoły te odpowiadają za produkcję i uwalnianie hormonów do krwiobiegu. Gdy hormonów produkują zbyt dużo lub zbyt mało, dochodzi wówczas do zmian hormonalnych w naszym organizmie. A zmiany te mogą mieć różne objawy i konsekwencje.

Stres czy zaburzenia hormonalne

Często wiele z tych objawów jest traktowanych przez nas jako początki stresu, przemęczenia lub osłabionej odporności. Najczęstsze objawy zaburzeń hormonalnych, wymagających konsultacji z lekarzem endokrynologiem katowice, to powtarzające się ogólne osłabienie i zmęczenie. Do kolejnych, niepokojących należą przetłuszczanie lub przesuszenie skóry i nagłe pojawienie się trądziku, także spadek wagi niezwiązany z odchudzaniem lub wzrost wagi niespowodowany zmianą nawyków żywieniowych. U kobiet pojawiające się zaburzenia menstruacyjne i nadmierne owłosienie w miejscach typowych dla mężczyzn, z pewnością wymagają wizyty u specjalisty endokrynologa katowice. Po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem, lekarz endokrynolog katowice zleca wykonanie odpowiednich badań, z reguły są to badania krwi lub wykonanie usg tarczycy. Na podstawie wyników badań lekarz endokrynolog katowice rozpoczyna właściwe leczenie.

Niepokojące dziecięce dolegliwości

Również wśród dzieci, nawet tych najmłodszych, mogą pojawić się niepokojące symptomy zaburzeń endokrynologicznych. By rozwiać wszelkie obawy rodziców i rozpocząć prawidłowe leczenie warto skonsultować się z endokrynologiem dziecięcym katowice.Do niepokojących dziecięcych objawów dolegliwości hormonalnych należą zaburzenia jego wzrostu, czyli zahamowany lub zbyt gwałtowny wzrost ciała, a także problemy z jego masą , z reguły chodzi o szybkie tycie i niemożliwość powrotu do właściwej wagi mimo stosowania diety. Endokrynolog dziecięcy katowice pomoże także w przypadku pojawiających się zmian skórnych na przykład trądziku i łojotoku oraz we wszelkich zaburzeniach dojrzewania płciowego. Odpowiednio szybka reakcja na pojawiające się symptomy chorobowe i dobry endokrynolog dziecięcy katowice będą skutkowały powrotem do zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here