Lacoste to francuska marka, która jest znana ze swojego charakterystycznego logo – zielonego krokodyla. Firma ta jest obecnie ceniona na całym świecie, natomiast jej początek stanowił autorski projekt koszulki na mecz tenisa. Wszystko zaczęło się dzięki francuskiemu tenisiście, Rene Lacoste, który postanowił wziąć udział w jednym z turniejów w bawełnianej koszulce z krótkim rękawem. Wówczas modę tenisową stanowiły bluzki lub nawet koszule z długimi rękawami, które nie przepuszczały powietrza, dlatego też nowy projekt koszulki zaproponowany przez Rene Lacoste był szokiem. W niedługim czasie jednak przekonano się co do funkcjonalności tego rodzaju koszulek – okazały się one o wiele wygodniejsze, a także praktyczne. Co więcej, nowe koszulki z kołnierzykiem okazały się bardzo eleganckim rozwiązaniem, podkreślającym charakter sportu, jakim jest tenis.

Jeżeli chodzi o logo, czyli zielonego krokodyla, wszystko zaczęło się od pseudonimu, jakim amerykańska prasa obdarzyła tenisistę Rene Lacoste – „the Alligator”. Było to związane z tym, iż Lacoste zwykle miał przy sobie teczkę ze skóry krokodyla, z którą prawie wcale się nie rozstawał. Pseudonim bardzo pasował do Lacoste – wszystko dlatego, iż był on sportowcem i charakteryzował go niezwykły upór oraz determinacja okazywana podczas turniejów, a także codziennych treningów. W związku z tym pseudonim przylgnął do tenisisty na stałe. Samo logo zostało stworzone przez bliskiego przyjaciela Rene Lacoste. Od tego czasu zielony krokodyl znajdował się na wszystkich koszulkach noszonych przez tenisistę.

Firma Lacoste powstała w 1933 roku a popularna stała się pod koniec XX wieku. Od tego czasu stale rozszerza swoją działalność. Aktualnie na rynku możemy znaleźć nie tylko męskie koszulki z nadrukiem logo Lacoste, które od lat zachowują taki sam krój, ale również damskie, bardziej dopasowane do sylwetki koszulki, a nawet sukienki i dodatki – okulary, zegarki. Firma produkuje także perfumy, które są zamknięte we flakonach nawiązujących swoją formą i wyglądem do tenisowego świata.

Firma rozszerzyła swoją działalność także o buty. Na pewno każdy zgodzi się z tym, iż buty Lacoste to elita. W ofercie można znaleźć modele zarówno męskie, jak i damskie – skórzane i eleganckie, a także sportowe w różnych kolorach. Są to buty pozbawione zbędnych udziwnień, casualowe, jednakże z klasą. Są odpowiednie dla osób, które chcą postawić na ponadczasową klasykę z nutą nowoczesności. Posiadają one nadruk słynnego już logo, jednakże jest ono małe i dobrze wkomponowane w całość, dlatego nie odejmują klasy obuwiu. Wybór może nie być łatwy, dlatego zanim zakupimy buty, warto zapoznać się z ich charakterystycznymi cechami i dokładnie je obejrzeć.

Buty Lacoste są niezwykle stylowe i nadają charakteru oraz klasy każdej stylizacji. Z tego względu warto się w nie zaopatrzyć, jeżeli chcemy wyglądać gustownie. Tylko od nas zależy, do jakiej stylizacji dopasujemy te klasyczne, lecz wyjątkowe buty – będą wyglądały doskonale zarówno z marynarką czy garniturem, jak i w połączeniu z bardziej ekstrawagancką, jaskrawą, ortalionową kurtką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here