Buty to podstawowa część ubioru- potrzebują ich zarówno mężczyźni jak i kobiety. Oczywiście istnieje wiele różnić między obuwiem poszczególnych płci, są jednak modele, które nie wiele różnią się swoim kształtem, kolorem, wygodą. Są to buty sportowe i mają jedno przeznaczenie- tak jak nazwa wskazuje uprawianie rekreacji. Buty adidas damskie są w zasadzie więc tym samym czym adidasy męski, różnią się zaledwie rozmiarem, gdyż nie jest tajemnicą że stopy kobiet są zazwyczaj węższe i krótsze. Buty damskie mogą się również różnić kolorem, stylem zdobienia jednak w dzisiejszych czasach kolorystyka jest zazwyczaj unisex co oznacza nie podzielność na płeć- nadają się zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Jest to bardzo wygodne, ponieważ przy produkcji butów a właściwie przy ich projektowaniu nie musimy z góry ucinać sobie odbiorców. Poszerzamy w ten sposób listę odbiorców naszego produktu, wiedząc że mogą nasze obuwie nosić i panie i panowie. Buty adidas damskie będą najczęściej wybierane przez młode kobiety wybierające się na siłownie, do parku w celu biegania lub nawet na miasto w celach imprezowych. Buty zdefiniowane jak sportowe w dzisiejszych czasach wcale nie oznacza że nie mogą one być wykorzystywane w celach mniej wyczynowych- takich jak właśnie rekreacyjne wypady na miasto w celu szukania rozrywek.
Kobiety wybierają te buty ze względu na wygodę jak i właśnie wielofunkcyjność zachęcane szerokim wyborem ze względu na modele jak i kolorystykę. Również cena w ostatnich latach adidasów spadła a te stale droższe modele można dorwać na promocji w okazyjnych cenach.
Adidasy damskie z pewnością dają kobietom również nowe możliwości, których nie posiadały za czasów noszenia jedynie szpilek i balerin. Są one teraz tak samo opancerzone na stopie jak mężczyzna i mogą właśnie uprawiać sport i tym podobne zajęcia, które kilkaset lat temu były zarezerwowane wyłącznie dla płci męskiej. Taki obrót spraw na pewno cieszy feministki, które dążą do wymazania różnic pomiędzy naszymi dwoma płciami. Uważam to jednak za niemożliwe, oczywiście kobiety powinny być traktowane tak samo jak faceci a nawet lepiej, jednak skoro istnieją buty damskie to coś musi być na rzeczy, przyjrzyjmy się temu. Z moich obserwacji wynika że obuwie przeznaczone dla kobiet różni się przede wszystkim rozmiarem a na drugim miejscu kolorystyką. Mniejsze rozmiary obuwia damskiego według niektórych przyczynia się do ich lepszego postrzegania na pułkach sklepowych. Wynika to z tego że buty damskie są mniejsze przez co wydają się być bardziej dopasowane niż wielkie rozbite męskie buty, których rozmiary sięgają ponad rozmiar czterdzieści osiem. Adidasy damskie można kupić w wielu sklepach, z reszta sklepy nie dzielą się na męskie i kobiece. Jedyne co można zauważyć to podział konkretnych przestrzeni handlowych na strefę płci jednej i drugiej. Ma to jednak sens i jest pomocne dla klientów, nie dopatrywałbym się w tym jakichś politycznych gierek i podziału. Buty adidas damskie to zajmujący temat, polecam sprawdzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here